لطفاً کمی صبر کنید...

صعود ایران برای انتخابی جام جهانی راحت شد

شناسه خبر: 83939 سرویس: ورزشی

کار صعود به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی با باخت لبنان مقابل کره جنوبی معادلات را برای شاگردان اسکوچیچ تغییر داد. به گزارش ادوار خبر، تیم ملی فوتبال لبنان امروز در بازی آخر خود در مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ به مصاف کره جنوبی رفت که در نهایت با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد. این […]

کار صعود به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی با باخت لبنان مقابل کره جنوبی معادلات را برای شاگردان اسکوچیچ تغییر داد.

به گزارش ادوار خبر، تیم ملی فوتبال لبنان امروز در بازی آخر خود در مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ به مصاف کره جنوبی رفت که در نهایت با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد.

این بازی برای صعود تیم ملی کشورمان حساسیت زیادی داشت چون باخت لبنان باعث شد تا شانس صعود شاگردان اسکوچیچ به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی زیاد شود.

طبق فرمول فیفا ۸ تیم برتر هر گروه و ۴ تیم برتر دوم به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ صعود می کنند. با توجه به اینکه قطر میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ است و صعودش به عنوان تیم اول در گروه E قطعی شده بدین شکل قطر از این سهمیه کنار می رود ۷ تیم صدرنشین به علاوه ۵ تیم برتر دوم به مرحله نهایی راه پیدا می کنند.

با باخت لبنان معادلات به نفع تیم ملی کشورمان شد چون لبنان تفاضلش از ۴ و ۳ کاهش یافت. ترتیب تیم های دوم برتر به این شکل شد:

تیم های برتر دومی یک هفته مانده به تمام مسابقات به شرح زیر است:

۱-عمان(E) با ۱۲ امتیاز (+۴)

۲- چین (A) با ۱۰ امتیاز(+۱۱)

۳-لبنان(H) با ۱۰ امتیاز(+۳)

۴-ازبکستان(D) با ۹ امتیاز (+۶)

۵-امارات(G) با ۹ امتیاز(+۵)- گل زده ۱۰

۶- ایران(C) با ۹ امتیاز (+۵)- گل زده ۹

۷-اردن(B)  با ۸ امتیاز (+۵)

با نگاه به جدول مشخص می شود شاگردان اسکوچیچ اگر مقابل عراق به نتیجه تساوی برسند و در صورتیکه اردن در دیدار با استرالیا به پیروزی نرسد صعود تیم ملی کشورمان به مرحله نهایی قطعی خواهد بود.

 همچنین  در صورت شکست عراق مقابل ایران کارش سخت می شود و نیاز به تساوی دارد تا صعودش را قطعی کند. دیدار تیم ملی کشورمان با عراق سه شنبه آینده در ورزشگاه المحرق در ساعت ۲۱ به وقت تهران برگزار می شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها