لطفاً کمی صبر کنید...

حریف های تدارکاتی تیم ملی بسکتبال پیش از المپیک مشخص شد

شناسه خبر: 83948 سرویس: ورزشی

تیم ملی بسکتبال ایران پیش از حضور در بازی های المپیک ۲۰۲۱با سه تیم ژاپن، اسپانیا و آرژانتین بازی دوستانه انجام خواهد داد. به گزارش ادوار خبر به نقل از روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال در رابطه با وضعیت تیم ملی اعزامی به بازی‌های المپیک توکیو اظهار داشت: دو بازی مهم […]

تیم ملی بسکتبال ایران پیش از حضور در بازی های المپیک ۲۰۲۱با سه تیم ژاپن، اسپانیا و آرژانتین بازی دوستانه انجام خواهد داد.

به گزارش ادوار خبر به نقل از روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال در رابطه با وضعیت تیم ملی اعزامی به بازی‌های المپیک توکیو اظهار داشت: دو بازی مهم با تیم‌های قطر و عربستان سعودی در پنجره سوم کاپ آسیا داریم. خوشبختانه بازیکنان و کادر فنی تیم ملی اردوهای خوبی را تدارک دیدند و فدراسیون بسکتبال از این برنامه حمایت کرد. ان‌شاءالله بتوانیم همانطور که مقابل قطر به پیروزی رسیدیم، مقابل عربستان نیز موفق شویم.

وی ادامه داد: برنامه‌های بسیار خوبی برای بازی‌های المپیک توکیو در نظر گرفته‌ایم. بلافاصله پس از بازگشت تیم ملی از اردن، ملی‌پوشان به توکیو اعزام خواهند شد تا ۳ الی ۴ بازی با تیم ملی ژاپن داشته باشند. این موضوع باعث می‌شود بازیکنان با آب و هوای ژاپن تطابق پیدا کنند و دیدن سالن مسابقات برای ورزشکاران ما بسیار مفید است.

رئیس فدراسیون بسکتبال بیان کرد: دعوت‌نامه‌ای از طرف فدراسیون بسکتبال کشور اسپانیا داشتیم، مبنی بر انجام دو بازی دوستانه با تیم ملی این کشور که یکی از قدرتمندترین تیم‌های بسکتبال دنیا محسوب می‌شود. به این ترتیب دو بازی تدارکاتی در مادرید و والنسیا با تیم ملی اسپانیا پیش رو خواهیم داشت. ان‌شاءالله بچه‌های ما در این بازی‌ها تجربه خوبی کسب کنند تا بتوانند از این تجربیات در بازی‌های المپیک نیز استفاده کنند.

طباطبایی اضافه کرد: طی چند روز گذشته، دعوت‌نامه‌ای از طرف فدراسیون بسکتبال آرژانتین داشتیم که پیشنهاد دادند باتوجه به این که هر دو تیم سه روز زودتر از افتتاحیه بازی‌های المپیک به ژاپن اعزام می‌شوند، یک بازی دوستانه با آرژانتین در توکیو داشته باشیم. در حال انجام رایزنی‌های لازم با کمیته ملی المپیک ایران و کمیته برگزاری مسابقات المپیک توکیو هستیم تا ان‌شاءالله بتوانیم این دیدار را در توکیو داشته باشیم.

او در پایان افزود: درمجموع اردوهای تدارکاتی خوبی را برای تیم ملی در نظر گرفتیم تا بتوانند شایستگی‌های خود را در بازی‌های المپیک نشان دهند. ان‌شاءالله فدراسیون بسکتبال همچنان بتواند حامی ورزشکاران باشد و شرایط بهتری را برای ورزش کشورمان مخصوصا بسکتبال ایجاد کنیم. دعوت تیم ملی آرژانتین و اسپانیا به عنوان دو قدرت اول دنیا از تیم ملی ایران جهت انجام بازی‌های تدارکاتی، برای ما ارزشمند است و نشان می‌دهد بسکتبال ما به تدریج در حال پیدا کردن جایگاه خود است تا بتوانیم در آینده شرایط بهتری برای تیم‌های ملی ایجاد کنیم.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها