لطفاً کمی صبر کنید...

صنعا: ائتلاف سعودی شکست خورده به دنبال خرج آبرومندانه از یمن است

شناسه خبر: 83828 سرویس: سیاست

نخست وزیر دولت نجات ملی یمن گفت که کشورهای متجاوز در جنگ شکست خورده‌اند و حالا دنبال خروج آبرومندانه از یمن هستند. به گزارش ادوار خبر، عبدالعزیز بن حبتور، نخست وزیر دولت نجات ملی یمن در صنعا، وابسته به انصارالله تأکید کرد که میانجیگری عمانی‌ها و سفر آن‌ها به صنعا با هدف کمک به اتخاذ […]

نخست وزیر دولت نجات ملی یمن گفت که کشورهای متجاوز در جنگ شکست خورده‌اند و حالا دنبال خروج آبرومندانه از یمن هستند.

به گزارش ادوار خبر، عبدالعزیز بن حبتور، نخست وزیر دولت نجات ملی یمن در صنعا، وابسته به انصارالله تأکید کرد که میانجیگری عمانی‌ها و سفر آن‌ها به صنعا با هدف کمک به اتخاذ اقداماتی در سطح میدانی و ملی است.

وی در گفتگو با تلویزیون المیادین اظهار داشت: کشورهای متجاوز در نبرد یمن شکست خوردند و دنبال راهی هستند تا به گونه‌ای آبرومندانه از یمن خارج شوند. آنها می‌دانند که شکست دادن مردم یمن غیرممکن است، بنابراین فقط یک گزینه دارند و آن خروج از یمن است.

وی عنوان داشت: عربستان و امارات که فرماندهی جنگ علیه یمن را برعهده دارند با پشتیبانی ایالات متحده آمریکا موشک‌های خود را به سمت ما شلیک می‌کنند.

حبتور خاطرنشان کرد: واشنگتن و دیگر کشورها به دنبال خروج مناسب و آبرومندانه ائتلاف سعودی از یمن هستند و البته عمان دوست همه کشورها در منطقه است.

پیشتر احمد عوض بن مبارک، وزیر امور خارجه دولت مستعفی یمن گفته بود که دولتش روی عمان حساب می‌کند تا  انصار الله را برای پذیرش ابتکار “صلح” سازمان ملل در یمن تحت فشار قرار دهد. 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها