لطفاً کمی صبر کنید...

برداشت پسته از باغات صحنه برای اولین بار

شناسه خبر: 83735 سرویس: اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان صحنه اعلام کرد: امسال برای اولین بار از سطح ۵ هکتار باغ بارور در شهرستان صحنه، پسته برداشت خواهد شد. به گزارش ادوار خبر، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان صحنه گفت: تاکنون ۱۲ هکتار باغ پسته در صحنه احداث شده که از این میزان ۵ هکتار بارور است و ۷ هکتار آن […]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان صحنه اعلام کرد: امسال برای اولین بار از سطح ۵ هکتار باغ بارور در شهرستان صحنه، پسته برداشت خواهد شد.

به گزارش ادوار خبر، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان صحنه گفت: تاکنون ۱۲ هکتار باغ پسته در صحنه احداث شده که از این میزان ۵ هکتار بارور است و ۷ هکتار آن نیز آماده پیوند زدن است.

تنهایی افزود: در سال ۹۷ حدود ۴ هزار پیوند بر روی هزار و سیصد پایه انجام شده است که موفقیت این پیوند‌ها نشان می‌دهد شهرستان صحنه منطقه‌ی مستعدی برای احداث باغات پسته است.

وی خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود امسال حدود ۲ تا ۳ تن پسته اکبری از باغات بارور شهرستان صحنه برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی صحنه به مزیت‌های کشت پسته اشاره کرد و گفت: کشت پسته نیاز آبی کمی دارد و یکی از گزینه‌های مناسب برای مقابله با خشکسالی است، از طرفی برداشت آسان و ارزش غذایی بالایی دارد و در آمد آن با محصولات دیگر قابل مقایسه نیست و می‌تواند زمینه اشتغال بیشتر کشاورزان را فراهم کند.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها