لطفاً کمی صبر کنید...

با عاملان حادثه اخیر سرپل ذهاب و دالاهو برخورد شود

شناسه خبر: 83816 سرویس: اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

در بیانیه مشترک علمای اهل سنت، سادات حیدری و بزرگان اهل حق بر پیگیری و برخورد با عاملان حادثه اخیر سرپل ذهاب و دالاهو تاکید شد. به گزارش ادوار خبر، ظهر امروز جمعی از ائمه جمعه و روحانیون، بزرگان اهل سنت، سادات حیدری و معتمدین از بزرگان اهل حق منطقه با حضور در دفتر آیت […]

در بیانیه مشترک علمای اهل سنت، سادات حیدری و بزرگان اهل حق بر پیگیری و برخورد با عاملان حادثه اخیر سرپل ذهاب و دالاهو تاکید شد.

به گزارش ادوار خبر، ظهر امروز جمعی از ائمه جمعه و روحانیون، بزرگان اهل سنت، سادات حیدری و معتمدین از بزرگان اهل حق منطقه با حضور در دفتر آیت الله علماء نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه نشستی صمیمانه در خصوص اتفاقات تاسف بار اخیر در منطقه سرپل ذهاب و دالاهو برگزار کردند که پس از تبادل نظر موارد ذیل مطرح و مورد تایید قرار گرفت.

بسمه تعالی

به گواه تاریخ مردم این دیار سال‌های سال در کنار یکدیگر برادرانه همراه با احترام و تعامل زندگی مسالمت آمیزی داشته اند، لذا جمع حاضر حوادث اخیر را که متاسفانه منجر به از دست دادن افراد بی گناه و ایراد صدمات بدنی و خسارات مادی و معنوی به هم وطنان دشت ذهاب و ریجاب شد را به اتفاق محکوم می‌نمایند و ضمن عرض تسلیت به خانواده درگذشتگان و آرزوی شفای عاجل برای مجروحین، قاطعانه خواستار دستگیری قاتلین و ضاربین توسط دستگاه‌های قضایی و امنیتی هستند.

جمع حاضر از همه نیرو‌های نظامی و انتظامی، امنیتی و سیاسی و مدیران قضایی و روحانیون و بزرگان و معتمدین و مردم فهیم منطقه که در برقراری امنیت تلاش فراوانی نموده اند تقدیر و تشکر کرده و برخویشتن داری و آرامش مردم برای حفظ امنیت تاکید می نماییم.

بزرگان حاضر در این نشست اختلاف بر سر مال و اموال و زمین و… را امری طبیعی دانسته و ضمن تاکید بر حفظ همبستگی‌های قومی، حرمت متقابل و حسن همجواری الزامات همزیستی و امنیت عمومی و حفظ جان و مال دیگران، خاطر نشان می نمایند در رفع اختلافات در زمینه‌های مختلف قانون فصل الخطاب می‌باشد و همه باید در مقابل قانون تمکین نمایند.

جمع حاضر ضمن تاکید بر پایان بخشی اختلافات اخیر، خواستار بررسی‌های قضایی و حقوقی در مورد اختلاف‌ها و بررسی انگیزه‌های آسیب زنندگان و احقاق حقوق قانونی آسیب‌دیدگان و برخورد با مسببین با رعایت اصل مساوات و عدالت می‌باشند.

در پایان برخود لازم می‌دانیم از آگاهی، هوشیاری، وحدت، همدلی و یکپارچگی مردم منطقه و خیرخواهان و مصلحان و متنفذین از طرفین که اجازه ندادند بدخواهان و دشمنان بتوانند بر این یکدلی و همبستگی خدشه‌ای وارد کنند، تقدیر نموده، ابراز امیدواری می‌کنیم که این وحدت و برادری در سایه پیروی از رهنمود‌های حکیمانه رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) روز به روز مستحکم ‌تر از گذشته تداوم یابد.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها