لطفاً کمی صبر کنید...

۹۱۵ داوطلب شورای شهر استان کرمانشاه تایید صلاحیت شدند

شناسه خبر: 83712 سرویس: اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

دبیر ستاد انتخابات ۱۴۰۰ استان کرمانشاه اعلام کرد: با پایان یافتن فرصت قانونی بررسی صلاحیت ها ، ۹۱۵ داوطلب شورای اسلامی شهر در استان کرمانشاه تایید شدند. به گزارش ادوار خبر، مدیر کل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمانشاه گفت: از ۱۱۱۱ داوطلب ثبت نام شده تعداد ۶۱ نفر انصراف، ۱۳۵ نفر رد و […]

دبیر ستاد انتخابات ۱۴۰۰ استان کرمانشاه اعلام کرد: با پایان یافتن فرصت قانونی بررسی صلاحیت ها ، ۹۱۵ داوطلب شورای اسلامی شهر در استان کرمانشاه تایید شدند.

به گزارش ادوار خبر، مدیر کل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمانشاه گفت: از ۱۱۱۱ داوطلب ثبت نام شده تعداد ۶۱ نفر انصراف، ۱۳۵ نفر رد و ۹۱۵ نفر مهر تایید اجرایی و نظارت را گرفتند.

بالایی افزود: نتیجه بررسی شکایت داوطلبینی که در مراحل قبل رد شده اند به فرمانداریها ارسال و فردا (دوشنبه ) ۱۷ خرداد بصورت محرمانه به داوطلبین ابلاغ می شود.

وی تاریخ انتشار اسامی نامزدها را ۱۷ تا ۱۹ خرداد اعلام کرد و گفت: فرمانداران استان ماموریت دارند قبل از شروع تبلیغات در نشست با نامزدها قانون و آیین نامه اجرایی تبلیغات و نیز مصوبات ستاد ملی کرونا در ممنوعیت هر نوع تجمع در فضای مسقف را به آنان ابلاغ و توجه مسئولیت اجرای آنرا به نامزدهای شورای شهر متذکر و متعهد نمایند.

دبیر ستاد انتخابات ۱۴۰۰ استان زمان تبلیغات را از ۲۰ خرداد به مدت یک هفته، تا ۲۴ ساعت قبل از زمان اخذ رای اعلام کرد و از فرمانداران، هیات های اجرایی، نظارت و بازرسی خواست رفتار نامزدها را در چارچوب قانون و مصوبات ستاد ملی کرونا رصد و با هرگونه تخلف برخورد قانونی بعمل آورند.

بالایی با یادآوری اینکه ۸۷ درصد داوطلبین از فیلتر اجرا و نظارت عبور کردند گفت: انتخابات شوراها در ۳۴ شهر و برای ۱۸۲ کرسی در تاریخ ۲۸ خرداد همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار و بصورت میانگین برای هر کرسی ۵ نفر رقابت خواهند کرد که بالاترین رقابت در شهر کرمانشاه و به ازاء هر کرسی ۱۰ نفر خواهد بود.

سخنگوی انتخابات ۱۴۰۰ استان در پاسخ به این سوال که انتخابات شوراها الکترونیک است یا خیر گفت: انتخابات در شهر کرمانشاه بصورت تمام الکترونیک شامل احراز هویت، اخذ رای، شمارش و اعلام نتیجه می باشد که برای این امر ۵۲۰ شعبه اخذ رای و ۲۰۶۲ صندوق الکترونیک تدارک و پیش بینی شده است.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها