لطفاً کمی صبر کنید...

طلسم سلطه ی ۱۴ ساله ی لیون شکسته شد

شناسه خبر: 83585 سرویس: ورزشی

تیم فوتبال زنان پاری سن ژرمن توانست قهرمانی مسابقات باشگاهی فرانسه را از آن خود کند.این درحالی است که چهارده سال تمام تیم لیون قهرمانی را از آن خود کرده بود. به گزارش ادوار خبر، شب گذشته در شرایطی دیدارهای هفته بیست و دوم و پایانی لیگ فوتبال زنان فرانسه پیگیری شد که دو مسابقه […]

تیم فوتبال زنان پاری سن ژرمن توانست قهرمانی مسابقات باشگاهی فرانسه را از آن خود کند.این درحالی است که چهارده سال تمام تیم لیون قهرمانی را از آن خود کرده بود.

به گزارش ادوار خبر، شب گذشته در شرایطی دیدارهای هفته بیست و دوم و پایانی لیگ فوتبال زنان فرانسه پیگیری شد که دو مسابقه حساس لیون و پاری سن ژرمن مقابل رقبایشان در جریان بود و نتیجه نهایی این دو مسابقه می‌توانست سرنوشت این فصل را رقم بزند؛ پیش این مصاف لیون با فلوری پایین جدولی و پاری سن ژرمن با دیژون، پاریسی‌ها با ۵۹ امتیاز در صدر جدول بودند و در آستانه یک تاریخ‌سازی بزرگ قرار داشتند.

نتایج پایانی شب گذشته باعث شد تا سلطه لیون در فوتبال زنان فرانسه به پایان برسد و آن‌ها پس از ۱۴ سال جایگاه قهرمانی لیگ را از دست بدهند و پاری سن ژرمن باپیروزی سه بر صفر مقابل دیژون توانست جام قهرمانی فصل ۲۰۲۱ را از آن خود کند؛ لیونی‌ها هم که امیدوار به توقف پاری سن ژرمن مقابل دیژون بودند، حریف خود را گلباران کردند و ۸ گل به ثمر رساندند، اما تاثیری در جدول نداشت و با یک امتیاز فاصله نسبت به پاری سن ژرمن در جایگاه دوم قرار گرفتند.

پس از قهرمانی پاری سن ژرمن، هواداران این تیم در مقابل درب خروجی ورزشگاه جین بوئین تجمع کرده بودند و جشن پر سر و صدایی را همراه با بازیکنان پاری سن ژرمن برگزار کردند تا این‌چنین قهرمانی تیم‌شان پس از ۱۴ سال یکه‌تازی لیون را جشن بگیرند.

منبع: ورزش ۳

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها