لطفاً کمی صبر کنید...

۳۲۰ هزار نمایشگاه‌دار و طلافروش که خود را کارگر ساختمانی جا زده‌ بودند شناسایی شدند

شناسه خبر: 83529 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﻗﺘﺼﺎﺩﯼ

مشاور وزارت رفاه گفت: ۳۲۰ هزار نمایشگاه‌هار و طلافروش را شناسایی کرده‌اند که برای برقراری بیمه، خود را کارگر ساختمانی جا زده‌اند. به گزارش ادوار خبر، حسین میرزایی مشاور آی‌تی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در صفحه شخصی خود نوشت: با تقاطع‌گیری اطلاعات بیمه کارگران ساختمانی و پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان، از ۱٫۲ میلیون […]

مشاور وزارت رفاه گفت: ۳۲۰ هزار نمایشگاه‌هار و طلافروش را شناسایی کرده‌اند که برای برقراری بیمه، خود را کارگر ساختمانی جا زده‌اند.

به گزارش ادوار خبر، حسین میرزایی مشاور آی‌تی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در صفحه شخصی خود نوشت: با تقاطع‌گیری اطلاعات بیمه کارگران ساختمانی و پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان، از ۱٫۲ میلیون نفر دارای بیمه کارگر ساختمانی، 320 هزار نفر که کارگر نبودند و نمایشگاه‌دار و طلا فروش و غیره بودند شناسایی شدند.

وی ادامه داد: با قطع بیمه آنها، 1000 میلیارد تومان در سال صرفه جویی برای کشور اتفاق افتاد.

ابتدای خرداد امسال نمایندگان مجلس در نشست علنی، در جریان برسی گزارش کمیسیون اجتماعی با کلیات طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی به صورت دوشوری با ۱۷۹ رأی موافق، ۴۴ رأی مخالف و ۱۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۵ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

بر اساس آیین‌نامه، زمانی که طرح یا لایحه‌ای مطرح می‌شود، ابتدا کلیات آن توسط موافقان و مخالفان مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر کلیات آن طرح یا لایحه تایید شد، پس از آن جزئیات مورد ارزیابی قرار می‌گیرد که اصطلاحا به آن شور دوم گفته می‌شود. 

سیدکاظم دلخوش درباره این طرح، گفته بود: طرح بیمه کارگران ساختمانی چندی پیش در مجلس تصویب شد اما شاهدیم که ۹ هزار میلیارد تومان کسری بودجه وجود دارد و این مسئله باعث شده بیمه کارگران ساختمانی سهمیه بندی شود و آنان مشکلات زیادی دارند.

وی بیان کرد: به دلیل کسری بودجه و از آنجایی که در بودجه این مبلغ ناقص دیده شده، کارگران ساختمانی نمی توانند از حق قانونی خود برخوردار شوند و اصلاح این قانون به خاطر آن است که کارگران ساختمانی از حق خود برخوردار شوند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها