لطفاً کمی صبر کنید...

لوح ثبت ملی مولودی خوانی مسجد جامع پاوه رونمایی شد

شناسه خبر: 83307 سرویس: اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

امروز چهارشنبه در مراسمی با حضور مسئولان میراث‌فرهنگی استان، امام جمعه پاوه و تعدادی از علما و بزرگان شهر پاوه از لوح ثبت ملی آیین مولودی خوانی میلاد پیامبر اعظم در مسجد جامع این شهر رونمایی شد. به گزارش ادوار خبر، سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه در این مراسم گفت: امیدواریم […]

امروز چهارشنبه در مراسمی با حضور مسئولان میراث‌فرهنگی استان، امام جمعه پاوه و تعدادی از علما و بزرگان شهر پاوه از لوح ثبت ملی آیین مولودی خوانی میلاد پیامبر اعظم در مسجد جامع این شهر رونمایی شد.

به گزارش ادوار خبر، سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه در این مراسم گفت: امیدواریم با این اتفاق علاوه بر معرفی و ماندگاری این رویداد بزرگ، از این پس همه دستگاه‌ها حضوری فعال‌تر در هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن این رویداد داشته باشند.

گوهری به ثبت ملی ۵۸ اثر از شهرستان پاوه در سالیان گذشته خبر داد و افزود: با توجه به اینکه بخش عمده این آثار ثبتی در حوزه میراث ناملموس و با محوریت فرهنگی بوده‌اند، نشان از غنای فرهنگی، مذهبی و تنوع آداب و رسوم منطقه است.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از گردشگران به خاطر جذابیت‌های فرهنگی هورامان به این منطقه سفر می‌کنند، پس باید ضمن معرفی این داشته‌های ارزشمند فرهنگی در راستای صیانت و حفاظت از آن نیز کوشا باشیم.

همچنین در این مراسم ماموستا ملا قادر قادری امام جمعه پاوه ضمن تقدیر از مسئولان میراث‌فرهنگی برای ثبت آیین مولودی خوانی میلاد پیامبر (ص) گفت: آیین مولودی خوانی میلاد پیامبر در شهر پاوه نمادی از ایجاد وحدت و برادری در غرب کشور است.

امام جمعه پاوه افزود: از سراسر ایران و حتی کشور عراق مهمان‌هایی از علما و عامه مردم برای شرکت در این مراسم هرساله به پاوه سفر می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: ثبت ملی این مراسم در فهرست آثار ملی ناملموس کشور برای شهر پاوه، اهل دین و پیروان عرفان آبرو و عزت و مایۀ وحدت است.

ماموستا قادری تصریح کرد: اینکه صلوات در وصف حضرت محمد (ص) به نام پاوه ثبت شده است، اهمیت زیادی برای علما و مردم پاوه دارد و امیدواریم محبان پیامبر اسلام سال‌های سال شاهد تداوم برگزاری این مراسم و رونق بیشتر آن در این شهر باشند.

امام جمعه پاوه همچنین به پرونده ثبت جهانی هورامان اشاره کرد و گفت: امیدواریم در ماه‌های آینده این ثبت جهانی به سرانجام برسد چرا که این اتفاق بزرگ ظرفیت‌های اقتصادی متعددی در منطقه برای مردم ایجاد خواهد کرد.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها