لطفاً کمی صبر کنید...

مدیر منطقه ۳ شهرداری کرمانشاه: ما مخازن آماده زباله داریم اما اهالی محله جعفرآباد با ما همکاری نمی کنند

شناسه خبر: 83027 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

مدیر شهرداری منطقه ۳ گفت: ما مخازن آماده زباله داریم اما متاسفانه اهالی محله جعفرآباد با ما همکاری لازم را ندارند. براساس گزارش و بررسی خبرنگار ادوار خبر از محله جعفرآباد، طی هفته گذشته در یکی از خیابان های این محله زباله های فراوانی با بوی خیلی بد بر روی زمین ریخته شده بود که […]

مدیر شهرداری منطقه ۳ گفت: ما مخازن آماده زباله داریم اما متاسفانه اهالی محله جعفرآباد با ما همکاری لازم را ندارند.

براساس گزارش و بررسی خبرنگار ادوار خبر از محله جعفرآباد، طی هفته گذشته در یکی از خیابان های این محله زباله های فراوانی با بوی خیلی بد بر روی زمین ریخته شده بود که این خود از سویی فضای زیادی را اشغال کرده و موجب نامناسب کردن فضای این محله شده است؛ و از سویی دیگر زباله می تواند موجب انواع بیماری ها در سطح شهر و آزار ساکنین این محله شود.

زباله محله جعفرآباد

طبق بررسی های انجام شده در این مکان سطل زباله ای مشاهده نشد.

هر روز در سراسر جهان روزانه بر میزان تولید زباله‌ها افزوده می‌شود. مدیریت پسماند یا مدیریت زباله‌ هم به یکی از مشکلات مهم و جدی جهان امروزی تبدیل شده است. اما خوب است بدانیم مدیریت و کنترل زباله‌ها صرفا وظیفه دولت و شهرداری‌ها نیست. بلکه مردم هم می‌توانند نقش موثری در فرایند مدیریت پسماندها داشته باشند. عموم مردم، بیشتر با انواع زباله‌های خانگی در ارتباط هستند. پس اگر اطلاعات خوبی درباره این نوع از زباله‌ها به دست آورند، مطمئنا می‌توانند نقش مهمی در کنترل و استفاده از زباله‌های خانگی ایفا کنند و به دولت‌ها و شهرداری‌ها هم در این مسیر کمک کنند.

موادی که خانواده‌ها آن‌ها را مصرف کرده‌اند و دیگر برای‌ افراد خانواده کارایی ندارد، زباله‌های خانگی را تشکیل می‌دهد. همان‌طور که از اسم آن مشخص است این زباله‌ها حاصل مصارف خانگی هستند.

با افزایش جمعیت و مکانیزه شدن جوامع، میزان تولید زباله‌های خانگی افزایش پیدا کرده است. افزایش تولید محصولات هم منجر به زیاد شدن مصارف خانگی شد. همه این عوامل دست به دست هم دادند تا میزان تولید زباله‌ خانگی در جهان افزایش پیدا کند.

زباله‌های خانگی معمولا از نوع زباله‌های تر شامل پسماندهای حاصل از مواد غذایی، سبزیجات و میوه‌ها هستند. از زباله‌های این دسته می‌توان برای تولید کود استفاده کرد.

اکنون برای بررسی این معضل اجتماعی که علاوه بر نامناسب کردن فضای شهری نیز با آلودگی هایی که دارد می تواند موجب بیماری های فراوانی شود به سراغ شهرداری منطقه ۳ رفته ایم که در ادامه پاسخ شهردار را خواهید دید:

مهندس شهرام عارف کیا مدیر منطقه سه شهرداری کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ادوار خبر در خصوص زباله های محله جعفرآباد گفت: با توجه به کلیپی که از زباله های سطح محله جعفرآباد تهیه شده است ما مخازن آماده زباله داریم اما متاسفانه اهالی این محله با ما همکاری لازم را ندارند.

عارف کیا افزود: چندین بار مخازنی که در این محل قرار داده ایم را به سرقت برده اند و یا اهالی محله اجازه نصب مخازن را نمی‌دهند.

مدیر منطقه سه شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه چندین مرتبه برای نصب مخازن در خیابان شریعتی اقدام کرده اما متاسفانه هربار اهالی محل با قمه و شمشیر از نصب مخازن جلوگیری کردند، گفت: از مردم محله جعفرآباد درخواست داریم نهایت همکاری را با شهرداری منطقه ۳ داشته باشند.

عارف کیا گفت: روزانه حدود ۱۳۰ تا ۱۴۰ تن زباله از سطح منطقه ۳ توسط شهرداری جمع آوری می شود.

با پیگیری های پایگاه اطلاع رسانی ادوار خبر، شهردار منطقه ۳ کرمانشاه دستور نصب ۲ دستگاه بازو غلطان را صادر کرد که زمان پرشدن یکی از آنها جایگزین داشته باشد که زباله بر روی زمین نماند.

عارف کیا همچنین خاطر نشان کرد: هربار پس از تخلیه زباله مکان ضدعفونی خواهد شد.

همچنین پایگاه خبری ادوار خبر در گزارش های بعدی به سراغ مردم این محله خواهد رفت، تا هرچند اندک بتواند رسالت خود را در خدمت به مردم انجام دهد.

بررسی مشکلات این محله تا حل شدن آن را از مسئولین پیگیری خواهیم کرد.

همچنین از مردم این محله می خواهیم برای داشتن محله ای آباد با شهرداری منطقه همکاری کنند.

گزارشگر: آسیه کرمی

بررسی وضعیت زباله در محله جعفرآباد

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها