لطفاً کمی صبر کنید...

ممنوعیت خروج هرگونه گندم از استان قزوین

شناسه خبر: 82805 سرویس: اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ، اﻗﺘﺼﺎﺩﯼ

استاندار قزوین اعلام کرد: هرگونه خروج گندم از استان ممنوع بوده و با متخلفان برخورد خواهد شد. به گزارش ادوار خبر، هدایت الله جمالی پور عصر پنجشنبه در نشست کارگروه خرید تضمینی گندم استان قزوین افزود: جهاد کشاورزی، فرمانداری ها و نیروی انتطامی به منظور پیشگیری از خروج گندم در استان باید برنامه ریزی و […]

استاندار قزوین اعلام کرد: هرگونه خروج گندم از استان ممنوع بوده و با متخلفان برخورد خواهد شد.

به گزارش ادوار خبر، هدایت الله جمالی پور عصر پنجشنبه در نشست کارگروه خرید تضمینی گندم استان قزوین افزود: جهاد کشاورزی، فرمانداری ها و نیروی انتطامی به منظور پیشگیری از خروج گندم در استان باید برنامه ریزی و همکاری لازم را داشته باشند.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: گندم مهم ترین محصول کشاورزی به شمار می رود و تامین و ذخیره سازی آن در راستای حفظ امنیت غذایی جامعه از دغدغه‌ها و اولویت های همیشگی دولت محسوب می‌شود.

جمالی پور در ادامه تاکید کرد: باید با تدابیر لازم مطالبات گندم کاران در کوتاه ترین زمان ممکن پرداخت و تسویه شود.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: اولویت تامین گندم در استان و کشور برای مصارف خانوارها در قالب نان و سپس صنایع غذایی است و گندم تحویلی به مراکز خرید مطابق سال های قبل برای مصرف طی سال در سیلوها ذخیره سازی خواهد شد. 

وی افزود: امسال پیش بینی می شود ۲۶۵ هزار تن گندم از مزارع استان قزوین برداشت شود که از این رقم ۱۷۵ هرار تن به شکل تضمینی از کشاورزان خریداری خواهد شد. 

به گفته وی ۱۶۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان قزوین در سال زراعی جاری به کشت گندم اختصاص یافته است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها