لطفاً کمی صبر کنید...

۲۰ عمل کاشت حلزون در کرمانشاه با موفقیت انجام شده است

شناسه خبر: 82671 سرویس: اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

اتولوژیست و فوق تخصص گوش و حلق و بینی اعلام کرد: تاکنون ۲۰ عمل جراحی کاشت حلزون در بیمارستان امام خمینی (ره) کرمانشاه با موفقیت انجام شده است. به گزارش ادوار خبر، دکتر علیرضا رضایی اتولوژیست و فوق تخصص گوش و حلق و بینی گفت: کاشت حلزون تنها شکلی از مداخلات پزشکی است که می‌تواند […]

اتولوژیست و فوق تخصص گوش و حلق و بینی اعلام کرد: تاکنون ۲۰ عمل جراحی کاشت حلزون در بیمارستان امام خمینی (ره) کرمانشاه با موفقیت انجام شده است.

به گزارش ادوار خبر، دکتر علیرضا رضایی اتولوژیست و فوق تخصص گوش و حلق و بینی گفت: کاشت حلزون تنها شکلی از مداخلات پزشکی است که می‌تواند به واسطه تحریک الکتریکی عصب شنوایی مقداری از شنوایی را به فرد ناشنوای مطلق باز گرداند.

وی افزود: پروتز کاشت حلزون، ابزاری الکترونیکی است که از طریق جراحی در گوش داخلی قرار گرفته و احساس شنیدن صدا در افراد ناشنوا یا کم‌شنوای عمیق را فراهم می‌کند.

دکتر رضایی خاطرنشان کرد: کاشت حلزون برای سنین یک و نیم سال تا ۶سال انجام می‌شود وجهت کنترل و تنظیم تا آخر عمر هرساله نیاز به پیگیری دارد.

این فوق تخصص گوش، حلق و بینی با بیان اینکه مرکز کاشت حلزون شنوایی در بیمارستان امام‌خمینی (ره) کرمانشاه در دی ماه ۹۸ موفق به کسب مجوز شده است، گفت: تا کنون ۲۰ عمل جراحی کاشت حلزون در این مرکز انجام شده و حدود ۳۵ نفر هم در نوبت جراحی قرار دارند.

وی اظهار داشت: ناشنوایان و بیماران دارای کاهش شدید شنوایی می‌توانند با مراجعه به این مرکز مقدمات ثبت‌نام و تشکیل پرونده را انجام دهند و سپس برای گذراندن دوره توانبخشی به مرکز توانبخشی ۲۲ بهمن معرفی و پس از ارزیابی در بخش‌های کار درمانی، توانبخشی و روان شناسی جهت دریافت پروتز معرفی می‌شوند.

دکتر رضایی افزود: هزینه عمل جراحی کاشت حلزون ۴۰۰ تا۵۰۰ میلیون تومان است، اما با کمک هزینه‌ای که دولت در نظر گرفته، هزینه این جراحی برای فرد بیمار ۶ میلیون تومان است و هزینه بیمارستان هم حدود ۵۰۰ تا یک میلیون و پانصد هزار تومان خواهد بود.

لازم به ذکر است، مرکز کاشت حلزون شنوایی در بیمارستان امام‌خمینی (ره) کرمانشاه به عنوان مرکز کاشت حلزون غرب کشور به استان‌های ایلام، لرستان و کردستان نیز در این خصوص خدمات ارائه می‌دهد.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها