لطفاً کمی صبر کنید...

خشکسالی به زنبورداران کرمانشاهی خسارت زد

شناسه خبر: 82573 سرویس: اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ، اﻗﺘﺼﺎﺩﯼ

کارشناس مسئول زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه عنوان کرد: خشکسالی موجب خسارت به کلنی های استان شده است. به گزارش ادوار خبر، کارشناس مسئول زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه  گفت: میزان خسارت و کاهش تولید ناشی از خشکسالی در پاییز مشخص می‌شود. سلطانی با بیان اینکه بخشی از جبران این خسارت […]

کارشناس مسئول زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه عنوان کرد: خشکسالی موجب خسارت به کلنی های استان شده است.

به گزارش ادوار خبر، کارشناس مسئول زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه  گفت: میزان خسارت و کاهش تولید ناشی از خشکسالی در پاییز مشخص می‌شود.

سلطانی با بیان اینکه بخشی از جبران این خسارت با افزایش میزان سهمیه شکر و مکمل‌های تغذیه‌ای برای زنبورستان‌ها امکان پذیر است افزود: عسل تولیدی در استان کرمانشاه در زمره عسل‌های با کیفیت  در کشور است.

کارشناس مسئول زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه ۳ هزار و ۹۱۳ زنبورستان در استان کرمانشاه وجود دارد افزود: تعداد کلنی‌های زنبور عسل بر اساس آمار سال قبل، ۲ هزار و  ۶۴۱ کندوی سنتی و  ۴۵۶ هزار و ۳۵۹ کندو‌ی مدرن بوده است.

وی گفت: سال گذشته ۵ هزار ۷۲۱ تن عسل به ارزش چهار صد میلیارد تومان از کندو‌های سنتی و مدرن  تولید شد.

سلطانی با اشاره به اینکه کمبود سهمیه شکر  برای تغذیه در فصل پاییز و اوایل بهار از مهمترین مشکل زنبورداران است خاطر نشان کرد: برای رفع این مشکل مکاتبات زیادی از طریق این معاونت و سازمان با اداره صمت انجام و یک مرحله سهمیه شکر دریافت شد.

وی گفت: پراکندگی زنبورستان‌های استان بیشتر در شهرستان‌های کنگاور، صحنه، کرمانشاه، سنقر، هرسین است
استان کرمانشاه از نظر تولید عسل و تعداد کندو‌های زنبور عسل رتبه هفتم را دارد.

برداشت عسل از اوایل تیر ماه آغاز و تا آخر  مرداد ادامه دارد.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها