لطفاً کمی صبر کنید...

بازداشت قهرمان المپیک به جرم قتل

شناسه خبر: 82470 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، ورزشی

کشتی‌گیر ملی‌پوش به اتهام قتل بازداشت شد. به گزارش ادوار خبر، کمتر از یک‌ماه پس از قتل کشتی‌گیر جوان هندی در یک درگیری دسته‌جمعی، یکی از ملی‌پوشان کشتی این کشور که ۲ مدال المپیک را در کارنامه ورزشی خود ثبت کرده به اتهام قتل دستگیر شد. شامگاه چهارم می‌(۱۴اردیبهشت امسال) درگیری خونینی بین ۲گروه از […]

کشتی‌گیر ملی‌پوش به اتهام قتل بازداشت شد.

به گزارش ادوار خبر، کمتر از یک‌ماه پس از قتل کشتی‌گیر جوان هندی در یک درگیری دسته‌جمعی، یکی از ملی‌پوشان کشتی این کشور که ۲ مدال المپیک را در کارنامه ورزشی خود ثبت کرده به اتهام قتل دستگیر شد.

شامگاه چهارم می‌(۱۴اردیبهشت امسال) درگیری خونینی بین ۲گروه از کشتی‌گیران در پارکینگ استادیوم چتراسال شهر دهلی رخ داد. به‌گفته شاهدان، در این درگیری یک گروه حدودا ۲۰نفره با استفاده از چوب‌های بیس‌بال و چماق به یکی از کشتی‌گیران ملی‌پوش هند به نام ساگار رانا ۲۳ساله و ۲نفر از دوستانش حمله کردند و آنها را به‌شدت کتک زدند. مهاجمان سپس سوار بر چند خودرو، متواری شدند و با حضور آمبولانس‌های اورژانس در محل حادثه، مجروحان به بیمارستان منتقل شدند. درحالی‌که دوستان ساگار رانا جراحات کمتری داشتند و در بیمارستان تحت مداوا قرار گرفته بودند، اما کشتی‌گیر ۲۳ساله به‌دلیل شدت جراحات به اتاق عمل منتقل شد و در نهایت جانش را از دست داد. درحالی‌که مرگ ملی‌پوش کشتی هند و قهرمان سابق کشتی نوجوانان این کشور شوک بزرگی به جامعه کشتی وارد کرده بود، نتیجه تحقیقات پلیس این شوک را بیشتر کرد و مشخص شد پشت پرده این جنایت هولناک کشتی‌گیر معروفی به نام سوشیل کومار‌ است. او دارنده ۲مدال المپیک برای کشتی هند است که اخیرا نیز برای کسب مدال طلای هند در المپیک پیش‌رو تمرین می‌کرد.

درگیری مستأجر و صاحبخانه
ماموران پلیس در جریان تحقیق از دوستان مقتول و شاهدان دریافتند که دلیل این درگیری مرگبار، اختلافات بین ساگار رانا و سوشیل کومار بوده است. بررسی‌ها نشان می‌داد که ساگار رانا مستأجر خانه سوشیل کومار بوده اما مدتی بود که اجاره‌خانه‌اش را پرداخت نکرده بود. همین باعث شده بود که کشتی‌گیر مطرح هند از او شکایت و او را مجبور به تخلیه خانه کند. هر چند ساگار رانا این خانه را تخلیه کرده بود اما در جریان مشاجره با سوشیل کومار به او فحاشی کرده و وی را با جملاتی تحقیر‌آمیز خطاب قرار داده که باعث عصبانیت کشتی‌گیر ملی‌پوش شده بود. او که تصور می‌کرد فحاشی ساگار رانا در ملأعام باعث خدشه‌دار شدن چهره و شهرت او شده است، در شب حادثه همراه عده‌ای از دوستانش به ساگار و ۲نفر از دوستانش که در حال ورود به پارکینگ استادیوم چتراسال بودند حمله کرده و به‌گفته شاهدان، این سوشیل کومار بود که ضربات مرگبار را به مقتول وارد کرد.

کشتی‌گیر معروف هندی پس از ارتکاب این جنایت متواری شده بود و ردی از وی وجود نداشت. با این حال پلیس در جریان تحقیقات خود به تصاویری از او رسید که سوار بر یک خودروی سواری و به همراه یک راننده در حال فرار از دهلی بود. با این اطلاعات دادستان دستور دستگیری او را صادر کرد و این در حالی بود که قاتل فراری برای فرار از دست پلیس مدام مخفیگاه خود را تغییر می‌داد و از یک شهر به شهری دیگر می‌رفت.

به‌گفته یکی از مقامات پلیس دهلی، دادستان در این پرونده دستور بازداشت سوشیل کومار و ۴نفر از همراهانش را صادر کرده بود و در این مدت جست‌وجوی گسترده برای دستگیری او ادامه داشت تا اینکه شنبه گذشته آنها موفق شدند این مرد را در پنجاب ردگیری کنند. پلیس پنجاب پس از دستگیری ورزشکار معروف او را به پلیس دهلی تحویل داد و تحقیقات در این پرونده ادامه دارد.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها