لطفاً کمی صبر کنید...

آغاز عملیات اجرایی مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب کرمانشاه

شناسه خبر: 82427 سرویس: اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه اعلام کرد: با اختصاص ۱۹۰ میلیارد تومان به پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر کرمانشاه، عملیات اجرایی مدول دوم این تصفیه خانه امسال آغاز می‌شود. به گزارش ادوار خبر، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر کمتر از یک سوم فاضلاب […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه اعلام کرد: با اختصاص ۱۹۰ میلیارد تومان به پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر کرمانشاه، عملیات اجرایی مدول دوم این تصفیه خانه امسال آغاز می‌شود.

به گزارش ادوار خبر، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر کمتر از یک سوم فاضلاب شهر کرمانشاه تصفیه می‌شود و به دلیل کمبود اعتبار اجرای این پروژه به تأخیر افتاده است.

کاکاوند افزود: برای تکمیل مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب کرمانشاه ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که پیش بینی می‌شود در صورت تامین اعتبار سه ساله به سرانجام برسد.

وی به کاهش ۴۰ درصدی بارندگی‌های استان در بلند مدت خبر داد و گفت: به جز صد گاوشان که حدود هزار لیتر در ثانیه آب شهر کرمانشاه را تامین می‌کند مابقی منابع تامین آب از منابع زیر زمینی است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲ هزار لیتر در ثانیه کمبود آب در استان داریم که هزار و ۵۰ لیتر آن مربوط به شهر کرمانشاه است.

کاکاوند اظهار داشت: پیش بینی می‌شود امسال ۷۰ هزار نفر در روستا‌های کرمانشاه در معرض تنش آبی قرار گیرند و در حوزه شهر‌ها این تعداد به ۳۴۱ هزار نفر می‌رسد.

وی یادآور شد: هم اکنون ۱۷۸ هزار متر مکعب کمبود مخازن آب در استان داریم که ۱۱۴ هزار متر مکعب آن مربوط به شهر کرمانشاه است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: برای مدیریت وضعیت کم آبی در استان در حوزه تجهیزات قرارداد‌هایی منعقد شده و پروژه‌های نیمه کاره که پیشرفت فیزیکی بیشتری دارند در اولویت قرار دارند که برای تکمیل همه پروژه‌های نیمه تمام هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

کاکاوند افزود: در فروردین سال گذشته ۵۴ روستای استان آبرسانی سیار شدند که این تعداد امسال به ۱۲۸ روستا رسیده و پیش بینی می‌شود این میزان در ماه‌های گرم سال به ۳۰۰ روستا برسد.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها