لطفاً کمی صبر کنید...

برای آتش بس در جلسه کابینه امنیتی صهیونیست‌ها چه گذشت؟

شناسه خبر: 82183 سرویس: سیاست

یک رسانه فلسطینی در گزارشی به آنچه در جلسه کابینه امنیتی این رژیم گذشته است و طی آن انتقادهای شدیدی به سرویس اطلاعاتی این رژیم شده، پرداخته است. به گزارش ادوار خبر، خبرگزاری فلسطینی «شهاب» در گزارشی با عنوان «سیستم اطلاعاتی به درد نخور اسرائیل» آورده است: گزارشگر اسرائیلی فاش کرد که وزیران صهیونیست به […]

یک رسانه فلسطینی در گزارشی به آنچه در جلسه کابینه امنیتی این رژیم گذشته است و طی آن انتقادهای شدیدی به سرویس اطلاعاتی این رژیم شده، پرداخته است.

به گزارش ادوار خبر، خبرگزاری فلسطینی «شهاب» در گزارشی با عنوان «سیستم اطلاعاتی به درد نخور اسرائیل» آورده است: گزارشگر اسرائیلی فاش کرد که وزیران صهیونیست به شدت از عملکرد موسسات امنیتی این رژیم انتقاد کردند و این جریان نشست کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی در شب گذشته درباره آتش بس رخ داده است.

با اینکه کابینه اشغالگران از دستاورد بزرگ در حمله به غزه سخن گفت و از قبول پیشنهاد مصر برای آتش بس خبر داد؛ اما روزنامه صهیونیستی هاآرتص به نگرانی نتانیاهو وزیران کابینه از انتهای حمله نظامی به غزه در میان فضایی که نمایانگر پیروزی حماس است، پرده برداشت.

وزیران کابینه امنیتی صهیونیست‌ها، انتقادهای شدیدی به دستگاه اطلاعاتی این رژیم که ناکارآمد توصیف شده، کردند که نتوانسته است اهدافی را تعیین کند که روند حمله را تغییر دهند.

در جریان این جلسه اعلام شد که جنگی که ۱۲ روز به طول انجامید و ۲۳۲ کشته برجای گذاشت هیچ نتیجه‌ای  در بر نداشته است.

در این جلسه از عملکرد نیروی هوایی رژیم صهیونیستی و شکست آن در نابودی بیشتر تونل‌های دفاعی حماس به شدت انتقاد شد در حالی که این یکی از ماموریت‌های اصلی عملیات نظامی بوده است و نتانیاهو ادعا کرده بود که بیشتر تونل‌ها را تخریب کرده است.

جلسه کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی همچنین شاهد انتقادات شدید اللحن از سران نظامی و سیاسی این رژیم بود که چرا فقط به حمله هوایی اکتفا شده و عملیات زمینی انجام نشده است.

وزیران صهیونیست این سئوال را مطرح کردند که چگونه فلسطینی که در غزه محاصره شده تا پایان حمله نظامی به موشکباران خود ادامه دادند و ارتش اسرائیل چگونه نتوانست که رهبران بارز حماس از جمله «یحیی السنوار» و نیز «محمد الضیف» فرمانده گردان‌های قسام را ترور کند.

هاآرتص می‌نویسد: یکی از دلایل اصلی آتش بس این برآورد بود که آمریکا در روزهای اخیر لحن خود را عوض کرده و خواستار آتش بس شده و پیام شدید اللحن به سران اسرائیل درباره لزوم توقف فوری جنگ ارسال کرده است. مشروعیت بین‌المللی در قبال حملات ارتش اسرائیل از بین رفته بود. طبق برآورد اسرائیل، ادامه عملیات نظامی به انتقادهای بین‌المللی شدید و محکومیت اسرائیل در شورای امنیت و دیگر نهادهای بین المللی منجر می‌شد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها