لطفاً کمی صبر کنید...

سرلشکر باقری: در زمینه ساخت موتور‌های هوایی پیشرفته ایران به بلوغ رسیده است

شناسه خبر: 81849 سرویس: سیاست

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: جمهوری اسلامی در زمینه ساخت موتور‌های هوایی پیشرفته به بلوغ رسیده است، و مجموعه طراحی و تولید موتور‌های هوایی در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع از اجزای اصلی قدرتمند شدن و افزایش قدرت کشور است. به گزارش ادوار خبر، سردار  سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح […]

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: جمهوری اسلامی در زمینه ساخت موتور‌های هوایی پیشرفته به بلوغ رسیده است، و مجموعه طراحی و تولید موتور‌های هوایی در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع از اجزای اصلی قدرتمند شدن و افزایش قدرت کشور است.

به گزارش ادوار خبر، سردار  سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با حضور در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع از خط تولید موتور ملی اوج بازدید و در جریان آخرین پیشرفت‌ها و دستاورد‌های متخصصین صنعت هوایی وزارت دفاع در حوزه موتور‌های هوایی قرار گرفت.

سرلشکر باقری پس از بازدید از مجموعه‌های مختلف سازمان صنایع هوایی از جمله صنعت ساخت و طراحی موتور‌های هوایی، با حضور در جمع مدیران ارشد این سازمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای سازمان صنایع هوایی، از تلاش‌های این مجموعه در راستای اعتلای قدرت دفاعی جمهوری اسلامی قدردانی کرد.

وی با بیان اهمیت موتور به عنوان یک موضوع حیاتی و بسیار مهم در حوزه هواگرد‌ها و موشک‌ها تصریح کرد: موتور‌های محصولات هوایی جزو مهمترین بخش و به عنوان گلوگاهی حساس به لحاظ فناوری هستند که در جهان کشور‌های معدود و انگشت شماری قادر به تولید آن هستند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در همین زمینه افزود: جمهوری اسلامی ایران باتلاش متخصصان و دانشمندان متعهد خود به بلوغی رسیده است که توانسته است با اتکال به قدرت لایزال الهی و اعتماد به نفس و اتکا به ظرفیت‌های داخلی به حوزه خطیر طراحی و تولید موتور‌های هوایی پیشرفته وارد شده و هزاران فروند هواگرد و پهپاد و موشک را با موتور‌های ساخت ایران آماده بهره برداری نماید و این موضوع برای نیرو‌های مسلح و کشور بسیار مایه‌ی فخر و مباهات است.

سرلشکر باقری با آروزی فتح قله‌های پیشرفت توسط متخصصین صنعت دفاعی به ویژه متخصصان صنعت طراحی و ساخت موتور‌های هوایی گفت: همانگونه که تدبیر حکیمانه فرمانده معظم کل قوا تأکید بر «قوی شدن» است؛ بی تردید افزایش قدرت دفاعی کشور مولفه‌ی اصلی «قوی شدن» و صنعت طراحی و تولید موتور‌های هوایی نیز از اجزای اصلی این مهم به شمار می‌رود.

سرلشکر باقری بابیان اینکه تولید موتور در کنار ارزش دفاعی از ارزش افزوده اقتصادی نیز برخوردار است گفت: تمامی هواگردها، موشک‌ها و … به مسئله موتور وابسته هستند و این موضوع مهم توجه هر چه بیشتر به این بخش را افزوده است.

سرلشکر باقری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسئله تحریم‌های نظام استکباری گفت: همه‌ی پیشرفت‌های دفاعی به برکت تحریم‌های ظالمانه به نتیجه رسیده است؛ چرا که این محدودیت ها، شکوفایی و خلق فرصت‌های ارزشمند را برای دانشمندان دفاعی ما به ارمغان آورد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در بخش پایانی صحبت‌های خود با اشاره به مسئله سرمایه انسانی به عنوان یک موضوع مهم و مورد تأکید فرمانده کل قوا تصریح کرد: بر اساس این رهنمود، مهمتر از ساخت محصول، جوانانی هستند که محصول را طراحی و ساخته اند.

وی افزود: باید نسل به نسل دانشمندان مومن، متدین و متخصص به این مجموعه‌ها اضافه شده تا علاوه بر ایجاد ظرفیت‌های کارآمد، دانش جدید نیز به مجموعه‌های دفاعی منتقل شود.

منبع: دفاع پرس

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها