لطفاً کمی صبر کنید...

رئیس مجلس: وزیر صمت مسئول کنترل قیمت بازار و جلوگیری از گرانی کالاهای اساسی است

شناسه خبر: 81836 سرویس: اﻗﺘﺼﺎﺩﯼ

قالیباف با بیان اینکه این روزها شاهد افزایش قیمت کالاهای اساسی هستیم، در حالی که کنترل این قیمت در حوزه وظایف وزارت صمت است، گفت: این در حالی است که ما ۸ میلیارد دلار برای کالاهای اساسی درنظر گرفته‌ایم که هم تولیدکننده از این قیمت‌ها ضرر می‌کند و هم مصرف‌کننده. به گزارش ادوار خبر، محمدباقر […]

قالیباف با بیان اینکه این روزها شاهد افزایش قیمت کالاهای اساسی هستیم، در حالی که کنترل این قیمت در حوزه وظایف وزارت صمت است، گفت: این در حالی است که ما ۸ میلیارد دلار برای کالاهای اساسی درنظر گرفته‌ایم که هم تولیدکننده از این قیمت‌ها ضرر می‌کند و هم مصرف‌کننده.

به گزارش ادوار خبر، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت) در جلسه علنی مجلس و بعد از طرح دو سؤال جواد کریمی قدوسی از وزیر صمت خطاب به علیرضا رزم‌حسینی اظهار داشت: این روزها یکی از نا راحتی‌ها و دغدغه‌های مردم که به ما از طریق شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها اعلام می‌کنند، افزایش قیمت کالاهای اساسی است، در حالی که کنترل این قیمت‌ها در حوزه وظایف وزارت صمت است. 

وی افزود: برای کالاهای اساسی یارانه درنظر گرفته‌ایم و از وزارت صمت و شخص وزیر می‌خواهم نظارت جدی بر قیمت کالاهای اساسی داشته باشد، البته این موضوع به معنای آسیب به تولیدکننده‌ها نیست. 

وی تصریح کرد: مجلس ۸ میلیارد دلار برای کالاهای اساسی درنظر گرفته است که نباید گرانی قیمت‌های آن منجر به ضرر تولیدکننده و مصرف‌کننده شود.

قالیباف در پایان گفت: وزارت صمت و آقای رزم حسینی باید اقدامات لازم را برای کنترل بازار و گرانی‌ها داشته باشد.

منبع: فارس

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها