لطفاً کمی صبر کنید...

۲۰نوع گیاه دارویی در مزارع استان کرمانشاه کشت شده است

شناسه خبر: 81708 سرویس: اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ، اﻗﺘﺼﺎﺩﯼ

معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اعلام کرد: در سال زراعی جاری در سطح ۳ هزار و ۳۰۰ هکتار از مزارع استان کرمانشاه ۲۰ نوع گیاه دارویی کشت شده است. به گزارش ادوار خبر، معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان این مطلب گفت: پیش بینی می‌شود امسال از سطح این میزان […]

معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اعلام کرد: در سال زراعی جاری در سطح ۳ هزار و ۳۰۰ هکتار از مزارع استان کرمانشاه ۲۰ نوع گیاه دارویی کشت شده است.

به گزارش ادوار خبر، معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان این مطلب گفت: پیش بینی می‌شود امسال از سطح این میزان مزارع زیرکشت گیاهان دارویی ۷ هزار تن محصول برداشت شود.

سید افشین صفوی افزود: ۹۰۰هکتار از مزارع گیاهان دارویی استان در شهرستان هرسین واقع شده که ۱۶نوع گیاه دارویی در آن کشت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: محصول این مزارع عمدتاً به کارخانه‌های تولید لوازم بهداشتی و آرایشی و همچنین کارخانه‌هایی که در زمینه تولیدات دارویی فعالیت دارند، ارسال می‌شود.

معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان کشت گیاهان دارویی با توجه به صرفه اقتصادی و نیاز آبی کم را برای کشاورزان بسیار به صرفه دانست و گفت: کشاورزان می‌توانند این گیاهان را به عنوان جایگزینی مناسب برای گونه‌های مرسوم با نیاز آبی بالا کشت کنند.

صفوی عمده کشت گیاهان دارویی در استان کرمانشاه را شامل گشنیز، سیاه دانه، زیره، گل محمدی، نعناع فلفلی، آویشن، به لیمو و… دانست.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها