لطفاً کمی صبر کنید...

خرس قهوه‌ای به دامان طبیعت بازگشت

شناسه خبر: 81756 سرویس: اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه اعلام کرد: یک قلاده خرس قهوه‌ای که دو هفته پیش بر اثر برخورد با خودرو‌های عبوری در محور اسلام آبادغرب – کرمانشاه مجروح شده بود، پس از دو هفته تیمار و مراقبت ویژه در دامان طبیعت رهاسازی شد. به گزارش ادوار خبر، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: […]

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه اعلام کرد: یک قلاده خرس قهوه‌ای که دو هفته پیش بر اثر برخورد با خودرو‌های عبوری در محور اسلام آبادغرب – کرمانشاه مجروح شده بود، پس از دو هفته تیمار و مراقبت ویژه در دامان طبیعت رهاسازی شد.

به گزارش ادوار خبر، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: این قلاده خرس قهوه‌ای نر و بالغ بوده که بر اثر برخورد با خودروی ماکسیما در محور اسلام آبادغرب – کرمانشاه دچار شکستگی از ناحیه دست شده بود.

فریدون یاوری افزود: از همان ساعات اولیه حادثه، محیط بانان و دامپزشک اداره کل حفاظت محیط زیست در محل حادثه حضور یافتند و نسبت به بررسی موضوع و اقدامات لازم برای نجات خرس قهوه‌ای اقدام کردند.

وی خاطرنشان کرد: بلافاصله عملیات بیهوشی بر روی خرس قهوه‌ای توسط دامپزشک محیط زیست صورت گرفت و نسبت به جابجایی حیوان مذکور به مرکز قرنطینه حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان برای مداوا اقدام شد.

یاوری اظهار داشت: پس از دو هفته تلاش شبانه روزی و مراقبت ویژه بوسیله محیط بانان و تزریق دارو‌های آنتی بیوتیکی به حیوان مجروح شرایط لازم برای رهاسازی خرس قهوه‌ای پس از بهبودی کامل محیا شد و سرانجام این حیوان روز گذشته در زیستگاه اصلی خود رهاسازی و به آغوش طبیعت بازگشت.

لازم به ذکر است استان کرمانشاه یکی از زیستگاه‌های مهم خرس قهوه‌ای در غرب کشور می‌باشد که ضروریست رانندگان وسایل نقلیه هنگام تردد به ویژه در طول شب سرعت مطمئنه را رعایت کنند تا از بروز چنین حوادثی برای حیات وحش جلوگیری شود.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها