لطفاً کمی صبر کنید...

یادداشت: چه کسی را می خواهیم انتخاب کنیم؟

شناسه خبر: 81458 سرویس: سیاست، ﯾﺎﺩﺩاﺷﺖ

یادداشت/ بودجه کشور و امکانات حکومتی در اختیار رئیس جمهور است، در انتخاب رئیس جمهور دقت کنیم. ادوار خبر، فضای انتخاباتی کشور با توجه به اهمیت مساله ریاست جمهوری که مهمترین و موثرترین مدیریت کشور محسوب می شود و تقریبا همه مراکز مدیریتی در اختیار رئیس جمهور می باشد، بسیار مهم است. بودجه کشور و […]

یادداشت/ بودجه کشور و امکانات حکومتی در اختیار رئیس جمهور است، در انتخاب رئیس جمهور دقت کنیم.

ادوار خبر، فضای انتخاباتی کشور با توجه به اهمیت مساله ریاست جمهوری که مهمترین و موثرترین مدیریت کشور محسوب می شود و تقریبا همه مراکز مدیریتی در اختیار رئیس جمهور می باشد، بسیار مهم است.

بودجه کشور و امکانات حکومتی در اختیار رئیس جمهور است، در انتخاب رئیس جمهور دقت کنیم؛ چه کسی را می خواهیم انتخاب کنیم؟

رهبر معظم انقلاب در بخشی از بیانات مهم شان در ابتدای سال ۱۴۰۰ به مساله مهم انتخابات اشاره کرده و فرمودند: انتخابات پیش رو بسیار مهم است. مطلب اول اهمیت انتخابات است. انتخابات در کشور بسیار مهم است، هم از جنبه خارجی هم داخلی. از جنبه داخلی یک نوسازی در کشور صورت می گیرد و افراد تازه نفس و پرانگیزه وارد کار می شوند و در دستگاه اجرای کشور یک نوسازی صورت می گیرد و نفس تازه ای به دستگاه اجرایی داده می شود.

با توجه به اهمیت بسیار انتخابات ریاست جمهوری برای شناخت و انتخاب یک فرد اصلح یکسری خصوصیات نیاز است که ما اشاره ای بر هشت اصل مهم از دیگاه رهبر معظم انقلاب در انتخاب رئیس جمهور مطلوب در زیر عنوان کردیم:

۱ . دارای مدیریت و کفایت

۲. با ایمان

۳. عدالتخواه و ضدفساد

۴. دارای عملکرد انقلابی و جهادی

۵. معتقد به توانمندی‌های داخل

۶. معتقد به جوانان

۷. مردمی

۸. امیدوار

با اشاره بر فتنه های سال۸۸ افرادی که معاند نظام و انقلاب بودند با تحریک مردم آن ها را به خیابان ها آوردند و خسارت های معنوی و مادی را ایجاد کردند، رهبر معظم انقلاب در سخنرانی روزهای آغازین سال ۱۴۰۰ فرمودند: از جهت وجهه خارجی انتخابات و مشارکت مردم نشان دهنده اقتدار ملی است. همه باید بدانیم و اذعان کنیم که امکانات دفاعی و قدرت دیپلماسی به کشور اقتدار می دهد و شکی نیست اما بیش از همه اینها ملت و مردم یک کشور هستند که به کشور اقتدار می دهند. وقتی در دنیا احساس شود که این ملت هوشیار و بیدار و باانگیزه است هیبت و اقتداری در چشم همه پیدا می کند. بنابراین حضور مردم موجب اقتدار کشور می شود. 

رهبر معظم انقلاب گفتند ما باید تلاش کنیم ایران را قوی کنیم. کشوری که دشمنی های زیاده خواهان را می بیند باید خودش را قوی کند. ایران قوی یک شعار عمومی است و کسی که من را هم قبول ندارد شعار ایران قوی دارد. ایران قوی بهتر از ایران ناتوان و توسری خور است. این قدرت و قوت را ملت به کشور می بخشند و حضور ملت، مشارکت و اندازه مشارکت در این قوت ملی تاثیرگذار است.

دشمنان هدفشان این است که مشارکت مردم در انتخابات کاهش یابد بنابراین مردم باید با علم و آگاهی با یک انتخاب درست و با هوشیاری دشمنان را ناامید کنند.

دستگاه های اطلاعاتی و جاسوسی کشورهایی همچون آمریکا و اسرائیل از خیلی وقت پیش در حال برنامه ریزی هستند انتخابات ایران را همانگونه که رهبری نیز اشاره کردند بی رونق کنند یا با تهمت به شورای نگهبان و برگزار کنندگان با دلسرد کردن مردم بگویند که رای شما در بهتر شدن اوضاع اثری ندارد.

آنها از همه ظرفیت های فضای مجازی برای ایجاد فتنه و دلسردی در بین مردم استفاده می کنند.

طبق فرمایش رهبری که بیان کردند در همه کشورها فضای مجازی را مدیریت می کنند اما متاسفانه ما افتخار می کنیم فضای مجازی را ول کرده ایم.

حال این سوال پیش می آید چرا مسئولین مربوطه بر آزاد بودن فضای مجازی افتخار می کنند در حالی که شاهد توطئه های کانال های ضد انقلاب و معاند در این محیط بوده اند؟

فضای مجازی در کشور ما نیازمند یک مدیریت اساسی در این شرایط حساس می باشد.

شهاب ادواری- فعال رسانه ای

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها