لطفاً کمی صبر کنید...

دانشگاهیان از آیت الله رئیسی حمایت کردند

شناسه خبر: 81421 سرویس: سیاست

۵۰ استاد تراز اول کشور در بیانیه‌ای تاکید کردند: بطور قطع مردم مسلمان ایران با مشارکت گسترده در انتخابات، نسبت به انتخاب فرد اصلح اقدام خواهند کرد تا نظام جمهوری اسلامی همچنان سر افراز و با قدرت در صحنه‌های بین المللی به حیات پر افتخار خود ادامه دهد. به گزارش ادوار خبر، ۵۰ نفر از […]

۵۰ استاد تراز اول کشور در بیانیه‌ای تاکید کردند: بطور قطع مردم مسلمان ایران با مشارکت گسترده در انتخابات، نسبت به انتخاب فرد اصلح اقدام خواهند کرد تا نظام جمهوری اسلامی همچنان سر افراز و با قدرت در صحنه‌های بین المللی به حیات پر افتخار خود ادامه دهد.

به گزارش ادوار خبر، ۵۰ نفر از اساتید تراز اول کشور از دانشگاه‌های بزرگ با اشاره به اهمیت حضور گسترده در انتخابات ۱۴۰۰ و انتخاب کاندیدای اصلح تاکید کردند: بطور قطع مردم مسلمان ایران با مشارکت گسترده در این آزمون ملی، نسبت به انتخاب فرد اصلح اقدام خواهند کرد تا نظام جمهوری اسلامی همچنان سر افراز و با قدرت در صحنه های بین المللی به حیات پر افتخار خود ادامه دهد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

نظام جمهوری اسلامی به دلیل خط­ مشی استقلال طلبانه و جانبداری از خیزش ملت های مظلوم و ستمدیده همواره تحت فشار استکبار جهانی و قدرت­های تمامیت­‌خواه بوده است. مسئولین نظام مقدس، به منظور حفظ و پافشاری بر خط­ مشی مردم­سالاری دینی در چهل و دو سال گذشته بیش از چهل انتخابات باشکوه را برگزار نموده که پشتوانه عظیم حرکت­های نظام بوده است.

هم اکنون نیز کشور در معرض یک انتخابات مهم و سرنوشت­ ساز در خرداد آینده است، و این در شرایطی است که اکثریت قریب به اتفاق مردم از هشت سال ناکارآمدی، رخوت و کم­کاری دولت مستقر، نگاه به دست بیگانگان و عدم اتکا به توان و ظرفیت های داخلی، رکود اقتصادی و تورم بی­ سابقه، دیپلماسی منفعل و التماسی، توسعه بی­ رویه فساد و کاهش شدید ارزش پول ملی (تا حد پانزده درصد زمان شروع فعالیت)، سیاست پرخطا و نادرست در مدیریت بیماری کرونا که باعث تعطیلی بی رویه کشور، کاهش درآمد و تولید، و جان باختن تعداد بسیاری از هموطنان شد، خاطره خوبی ندارند.

در سه سال اخیر با انتخاب شایسته آیت الله رئیسی به عنوان مسئول دستگاه قضائی کشور، تحرک جدید و گسترده­ای در مسیر مبارزه با فساد و اصلاح فرایندهای قضائی درکشور آغاز گردیده است. بسیاری از واحدهای صنعتی ­و مراکز مختلف که بدون ضابطه و صرفا بر اساس مناسبات گروهی به بخش خصوصی واگذار شده و عملا به تعطیلی کشانده شده بودند با رسیدگی قضائی به بیت ­المال برگشته و مجددا فعال شدند.

در اثر این حرکت­های بزرگ، زمینه اشتغال و تولید در واحدهای صنعتی مذکور فراهم گردید. ضمن اینکه با رسیدگی با صلابت به پرونده ­های رانت و فساد، بیش از یکصدهزار میلیارد تومان (بیش از ۶ برابر عایدی از برجام) به بیت­ المال بازگشه است. امید است در صورت قرارگیری ایشان در راس نظام اجرائی کشور با استفاده از ظرفیت دانشگاهیان و متخصصان، زمینه اصلاحات گسترده و زیر بنائی از جمله توسعه اقتصاد دانش بنیان، مبارزه بی امان با رانت و فساد ، اشتغال مولد و برقراری روابط متعادل و عزتمند با کشورهای مختلف دنیا برقرار شود.

در ماه­های اخیر با توجه به نیاز کشور به مشارکت حداکثری در انتخابات که پشتوانه حرکت و جهت­گیری نظام در عرصه ­های ملی و بین المللی می ­باشد، متاسفانه دو نوع تبلیغات مسموم از طرف برخی مسئولین و عناصر از یک طرف و رسانه های معاند و بیگانه از سویی دیگر مطرح می­ شود. موارد مذکور، ابتدا با توسعه روحیه ناامیدی و ایجاد بیم و هراس از شرایط آینده در جهت کاهش مشارکت مردمی در انتخابات تلاش می­ کنند. سپس با تبلیغات مسموم، نظریه تشکیک در بررسی دقیق صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری را مطرح می­ نمایند تا نظام بررسی صلاحیت کاندیداها را در ذهن عامه مردم بطور ریشه ­ای باطل اعلام نمایند.

دانشگاهیان انقلاب اسلامی اعتقاد دارند که نظام مقدس جمهوری اسلامی تحت زعامت رهبر عظیم­الشان انقلاب باید مانند گذشته همچنان بر اجرای قوانین و مواضع اصولی خود پافشاری نموده واز رخنه و نفوذ عناصر سست­ بنیان، غرب­گرا و منحرف از خطوط اصلی نظام، در بالاترین سطح مدیریت اجرائی کشور ممانعت نمایند.

همچنین کاندیداهای متعهد و مردمی باید ضمن تشریح علل عدم موفقیت­ها و مشکلات قبلی، با ارائه برنامه­ های مبسوط و معرفی تیم توانمند اجرائی خود راهکارهای پیشنهادی جهت حل مشکلات اقتصادی و اشتغال، شفاف ­سازی و مبارزه با فساد ورانت و تلاش برای محرومیت­ زدائی و حل مشکلات اقشار آسیب دیده با اتکا بر مبانی اقتصاد مقاومتی را ارائه نمایند.

بطور قطع مردم مسلمان ایران  ضمن جواب رد به عناصر غرب گرا وناکارآمد، با شناخت مدیران خدوم وبا صداقت که امتحان خود را درصحنه های خدمت گذاری پس داده اند با مشارکت گسترده در این آزمون  ملی، نسبت به انتخاب فرد اصلح اقدام خواهند نمود تا نظام جمهوری اسلامی همچنان سر افراز و با قدرت در صحنه های بین المللی به حیات پر افتخار خود ادامه دهد.

منبع: فارس

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها