لطفاً کمی صبر کنید...

روایت هایی از دیپلماسی “حاج قاسم” در بحران سوریه

شناسه خبر: 81075 سرویس: سیاست

فرمانده دوران دفاع مقدس تاکید کرد: اگر شهید حاج قاسم صاحب مکتب نبود نمی‌توانست انسجام و وحدت بی‌بدیلی در جبهه مقاومت به پهنای جهان بوجود آورد. به گزارش ادوار خبر، سردار نوعی‌اقدم به نقش محوری و راهبردی حاج قاسم سلیمانی در جبهه مقاومت اشاره کرد و اظهار داشت: زمانی که استکبار می خواست با راه‌اندازی […]

فرمانده دوران دفاع مقدس تاکید کرد: اگر شهید حاج قاسم صاحب مکتب نبود نمی‌توانست انسجام و وحدت بی‌بدیلی در جبهه مقاومت به پهنای جهان بوجود آورد.

به گزارش ادوار خبر، سردار نوعی‌اقدم به نقش محوری و راهبردی حاج قاسم سلیمانی در جبهه مقاومت اشاره کرد و اظهار داشت: زمانی که استکبار می خواست با راه‌اندازی داعش خاک سوریه را به تصرف خود درآورده و خط ارتباطی ایران با حزب الله لبنان را قطع کند، این حاج قاسم سلیمانی بود که با فرمان رهبر معظم انقلاب پا به میدان گذاشت و ضمن خنثی کردن توطئه‌های دشمنان، خط بطلانی بر پیکره رژیم صهیونیستی کشید.

وی به تبیین نقش حاج قاسم سلیمانی در مبارزه با رژیم جعلی صهیونیستی پرداخت و گفت: حاج قاسم سلیمانی با راه‌اندازی ادبیات مقاومت، این ادبیات را به ادبیات استکبارستیزی در جهان تبدیل کرد.

فرمانده جبهه مقاومت به شروع انقلاب اسلامی ایران و تبدیل آن به قدرت جدید در جهان اشاره کرد و گفت: در همان اوایل انقلاب امام خمینی(ره) با صدور فرمان تاریخی خود مبنی بر اعلام جمعه آخر ماه رمضان به عنوان روز جهانی قدس گفت این حرکت ماندگار امام راحل از همان ابتدا تا کنون لرزه بر اندام استکبار انداخته است.

نوعی‌اقدم  به حمایت آمریکا از رژیم اسرائیل غاصب اشاره کرد و ادامه داد: آمریکا همزمان با صدور فرمان تاریخی امام خمینی(ره) بر  حمایت‌های خبیثانه خود از رژیم صهیونیستی افزود.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) با محکوم کردن اسرائیل، غاصب بودن این رژیم مجعول را به جهان اعلام کرد، اظهار داشت: امام راحل با این حرکت تاریخی خود از ملت مظلوم فلسطین تا ابد دفاع کرد.

این فرمانده جبهه مقاومت در ادامه سخنان خود به راه اندازی حزب الله لبنان نیز اشاره کرد و گفت: زمانی که حزب الله با تدابیر امام راحل با ۵ نفر در جنوب لبنان راه اندازی شد تا به خط مقدم مقابله با رژیم اسرائیل غاصب تبدیل شود، کسی فکر نمی‌کرد این گروه کوچک امروز به دژی محکم و استوار برابر قدرتمندترین ارتش جهان تبدیل شود به طوری که رژیم صهیونیستی با حمایت های آمریکا در حملات چندین باره خود در به جنوب لبنان بارها متحمل شکست‌های ننگین شده است.

وی از سید حسن نصرالله به عنوان سید مقاومت در جنوب لبنان نام برد و خاطرنشان کرد: امروز حزب الله لبنان به بازوی مستحکم انقلاب اسلامی در مقابله با اسرائیل غاصب تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه اگر سوریه تصرف می‌شد، هلال مقاومت از بین می‌رفت، تصریح کرد: حاج قاسم قهرمانانه به خاک سوریه وارد شد تا اجازه تعدی دشمنان به خاک اسلام را ندهد چراکه به خوبی می‌دانست اگر سوریه تصرف شود حزب الله لبنان از بین خواهد رفت و اسرائل غاصب به اهداف خود خواهد رسید‌، بنابراین قهرمانانه وارد سوریه شد و با فتح سنگرهای کلیدی استکبار و تار و مار کردن داعش خط بطلان بر پیکره رژیم صهیونیستی کشید‌ و توطئه خبیثانه را در نطفه خفه کرد.

سردار نوعی‌اقدم در پایان سخنان خود به مکتب حاج قاسم نیز اشاره کرد و ادامه داد: اگر حاج قاسم صاحب مکتب نبود نمی‌توانست انسجام و وحدت بی‌بدیلی در جبهه مقاومت به پهنای جهان به وجود آورد.

وی به حرکت‌های استکبار‌ستیزی در اقصی نقاط عالم اشاره کرد و افزود:  امروز در هرجای دنیا هر حرکتی که علیه استکبار صورت می گیرد بر گرفته از ادبیات مقاومت و مکتب حاج قاسم سلیمانی است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها