لطفاً کمی صبر کنید...

۹ پروژه مخابراتی در کرمانشاه افتتاح می شود

شناسه خبر: 81023 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

مدیر مخابرات منطقه کرمانشاه گفت: با هفته ارتباطات ۹ پروژه در حوزه مخابرات استان کرمانشاه شامل حوزه شبکه، ارتباطات سیار و دیتا به بهره برداری می‌رسد. به گزارش ادوار خبر، مدیر مخابرات منطقه کرمانشاه اعتبار این پروژه‌ها را بالغ بر ۳۴ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: هم چنین امسال توسعه شبکه فیبر نوری روستایی […]

مدیر مخابرات منطقه کرمانشاه گفت: با هفته ارتباطات ۹ پروژه در حوزه مخابرات استان کرمانشاه شامل حوزه شبکه، ارتباطات سیار و دیتا به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش ادوار خبر، مدیر مخابرات منطقه کرمانشاه اعتبار این پروژه‌ها را بالغ بر ۳۴ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: هم چنین امسال توسعه شبکه فیبر نوری روستایی به طول ۳۰۰ کیلومتر در دستور کار قرار دارد و پروژه فیبر نوری خانگی (FTTH) نیز در چهار شهرستان استان تکمیل وتوسعه داده می‌شود. 

قبادیان افزود: در سال گذشته ظرفیت پهنای باند در اغلب مراکز شهرستان‌ها به میزان ۱۰۰ درصد ارتقا داده شده است و پهنای باند خروجی استان نیز در حال حاضر ۴۰Gb بر ثانیه است که تنها ۴۰ درصد آن در اوج مصرف استفاده می‌شود. 

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون تمامی مراکزمخابراتی روستایی وروستا‌های اقماری آنها که مجموعاً ۵۰۰ روستای استان راشامل می‌شود، به اینترنت ثابت خانگی (adsl) متصل هستند و در حوزه تلفن همراه نیز بیش از ۲۵۰ دکل BTS نصب شده که اغلب دارای تکنولوژی نسل ۳ وتعدادی هم نسل ۴ هستند ودرمجموع بیش از ۱۰۰۰ روستای استان را تحت پوشش قرار می‌دهند.

قبادیان اظهار داشت: در مجموع بیش از ۱۷۰۰ روستای استان دارای اینترنت ثابت مخابرات و اینترنت همراه اول هستند. وی با بیان اینکه ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان ۲۹.۶ است، گفت: در حال حاضر ۶۰ هزار مشترک در سطح استان دارای اینترنت ثابت خانگی هستند. 

مدیرعامل مخابرات منطقه کرمانشاه اظهار داشت: در استان کرمانشاه ۷۶۴ سایت تلفن همراه داریم که صدر صد شهرستان‌های استان و بیش از ۹۰ درصد روستا‌های استان و ۹۴ درصد جاده‌های اصلی استان را پوشش می‌دهند. 

وی گفت: در سال گذشته ۱۰ عنوان پروژه با اعتباری بالغ بر ۹۳ میلیارد تومان در حوزه‌های مختلف تلفن همراه و ثابت و دیتای استان به بهره برداری رسیده اند.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها