لطفاً کمی صبر کنید...

مسمومیت‌های دارویی در بین کودکان کرمانشاهی افزایش یافته است

شناسه خبر: 80987 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

کارشناس سلامت کودکان مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه اعلام کرد: مسمومیت‌های ناشی از مصرف مواد ضدعفونی کننده و دارو‌ها در بین کودکان افزایش یافته است. به گزارش ادوار خبر، اویسی گفت: با توجه به شیوع کرونا خیلی از افراد در منزل از مواد ضد عفونی کننده استفاده می‌کنند که این موضوع باعث شده کودکان با این […]

کارشناس سلامت کودکان مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه اعلام کرد: مسمومیت‌های ناشی از مصرف مواد ضدعفونی کننده و دارو‌ها در بین کودکان افزایش یافته است.

به گزارش ادوار خبر، اویسی گفت: با توجه به شیوع کرونا خیلی از افراد در منزل از مواد ضد عفونی کننده استفاده می‌کنند که این موضوع باعث شده کودکان با این مواد دچار مسمومیت شوند.

وی با اشاره به مسمومیت‌های دارویی کودکان مخصوصا مسمومیت با متادون افزود: والدین باید دارو‌ها را دور از دسترس کودکان قرار دهند و در طبقه‌های بالای یخچال نگه داری کنند، همچنین باید به کودکان آموزش داد که هر خوراکی در دسترس را قبل از مصرف به والدین نشان دهند تا جلوی مسمومیت آن‌ها گرفته شود.

این کارشناس سلامت کودکان اظهار داشت: در روز‌های کرونایی خیلی از والدین برای مراجعه کمتر به پزشک دارو‌های مانند دارو‌های فشار خون، دارو‌های قلبی و دیابت را به مقدار بیشتری در منزل نگهداری می‌کنند که همین موضوع یکی از عوامل مسمومیت‌های کودکان است.

اویسی افزود: برای جلوگیری از مسمومیت کودکان باید فرد آگاهی در منزل از میزان دارو‌ها مطلع باشد و آن‌ها را به صورت مرتب شمارش کند تا اگر کودکی از آن‌ها استفاده کرد، والدین متوجه شوند.

وی با بیان اینکه مسمومیت در پسران بیشتر از دختران است، گفت: این موضوع به کنجکاوی بیشتر پسران بر می‌گردد، در مقابل دختر بچه‌ها بیشتر در معرض سوختگی قرار دارند.

اویسی همچنین در مورد خرید اسباب بازی‌ها به والدین هشدار داد و گفت: والدین در موقع خرید اسباب بازی‌ها باید به این نکته توجه کنند که این وسایل حاوی سرب نباشد چرا که بسیاری از اسباب بازی‌های ارزان قیمت از کیفیت پایینی برخوردارند و سلامت کودکان را به خطر می‌اندازند.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها