لطفاً کمی صبر کنید...

دستگاه هوشمند درمان زخم با همت محققان کرمانشاهی اختراع شد

شناسه خبر: 81036 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: درمان زخم‌ها یکی از چالش‌های مهم در حوزه پزشکی است که حالا محققان کرمانشاهی با اختراع یک دستگاه هوشمند فشار منفی در این زمینه گامی مهم برداشته اند. به گزارش ادوار خبر، فلاحی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و مسئول کنترل زخم در بیمارستان امام […]

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: درمان زخم‌ها یکی از چالش‌های مهم در حوزه پزشکی است که حالا محققان کرمانشاهی با اختراع یک دستگاه هوشمند فشار منفی در این زمینه گامی مهم برداشته اند.

به گزارش ادوار خبر، فلاحی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و مسئول کنترل زخم در بیمارستان امام رضا (ع) است که سه سال پیش با گروهی ۵ نفره طراحی دستگاه هوشمند فشار منفی را آغاز کرده و حالا نمونه اولیه این دستگاه ساخته شده است.

آقای فلاحی می‌گوید: این دستگاه همزمان با مکش و شستشوی ترشحات در اطراف زخم لرزش ایجاد می‌کند تا خون رسانی به بستر زخم زیاد شود و نهایتا زخم التیام پیدا کند.

از قابلیت‌های این دستگاه کنترل پذیر بودن از راه دور است که با ارسال پیامک درمانگر می‌تواند به صورت لحظه‌ای از وضعیت دستگاه و بیمار اطلاع پیدا کند.

حالا صاحبان این ایده برای تولید انبوه اختراعشان به حمایت بخش صنعت نیازمند هستند تا کالایشان را هرچه زودتر وارد بازار مصرف کنند

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها