لطفاً کمی صبر کنید...

سردار حاجی‌زاده: در ساخت سامانه‌های پدافندی پیشرفت‌های زیادی داشته‌ایم

شناسه خبر: 80902 سرویس: سیاست

فرمانده نیروی هوافضای سپاه عنوان کرد: در تحقیقات و ساخت سامانه‌های پدافندی اعم از سامانه‌های موشکی، راداری و جنگ الکترونیک طی سال‌های گذشته پیشرفت‌های زیادی داشته‌ایم. به گزارش ادوار خبر، سردار سرتیپ «امیرعلی حاجی‌زاده» فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در حاشیه آیین معارفه فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) کشور، اظهار […]

فرمانده نیروی هوافضای سپاه عنوان کرد: در تحقیقات و ساخت سامانه‌های پدافندی اعم از سامانه‌های موشکی، راداری و جنگ الکترونیک طی سال‌های گذشته پیشرفت‌های زیادی داشته‌ایم.

به گزارش ادوار خبر، سردار سرتیپ «امیرعلی حاجی‌زاده» فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در حاشیه آیین معارفه فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) کشور، اظهار داشت: به لطف الهی در تحقیقات و ساخت سامانه‌های پدافندی اعم از سامانه‌های موشکی، راداری و جنگ الکترونیک طی سال‌های گذشته پیشرفت‌های زیادی داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه تحقیقات و ساخت سامانه‌های پدافندی، امروز به نتیجه رسیده و ما در این حوزه‌ها محصولات خوبی داریم، افزود: به‌کارگیری این سامانه‌ها مستلزم یک فرماندهی و کنترل بسیار دقیق است؛ زیرا به‌کارگیری سامانه‌های پدافندی یک کار تدافعی، انفعالی و متفاوت از کار‌های آفندی است و این دشمن است که تعیین می‌کند از کدام مسیر، کِی و کجا اقدام کند؛ لذا طبیعتاً سیستم فرماندهی کنترل این پدافند که باید مسئولیت کنترل آن را به عهده بگیرد، از پیچیدگی بالاتری برخوردار است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: امروز فرماندهی کنترل، شکل جدیدتری نسبت به گذشته دارد و شاهد تحولات بسیاری در این حوزه هستیم. با این آمادگی، نقایصی که در گذشته وجود داشت، کاهش پیدا خواهد کرد.

سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه این قرارگاه مرکزی، قرارگاه مشترک ارتش و سپاه است، تأکید کرد: نیرو‌های سپاهی در کنار برادران ارتشی در قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) حضور دارند و این سامانه‌های پرتعداد، کشور را با کمک همدیگر مدیریت و اداره می‌کنند.

منبع: دفاع پرس

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها