لطفاً کمی صبر کنید...

بنیاد شهید البرز در ساماندهی گلزارهای شهدا رتبه برتر را کسب کرد

شناسه خبر: 80489 سرویس: اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

مدیرکل بنیاد شهید استان البرز گفت: این اداره‌کل در ساماندهی گلزارهای شهدا موفق به کسب رتبه برتر در سطح کشور شد. به گزارش ادوار خبر، «سلیمان رستمیان» مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز اظهار داشت: در جدیدترین ارزیابی‌های صورت گرفته از سوی ستاد مرکز، اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با […]

مدیرکل بنیاد شهید استان البرز گفت: این اداره‌کل در ساماندهی گلزارهای شهدا موفق به کسب رتبه برتر در سطح کشور شد.

به گزارش ادوار خبر، «سلیمان رستمیان» مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز اظهار داشت: در جدیدترین ارزیابی‌های صورت گرفته از سوی ستاد مرکز، اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با تلاش‌های خادمان شهدا موفق به کسب رتبه برتر در ساماندهی گلزارهای شهدا شده است.

وی با بیان اینکه تا سال گذشته بیش از ۹۵ درصد از ۱۶۸ گلزار شهدای استان البرز بهسازی شد، افزود: در سال جاری نیز با اعتبارات تخصیص‌ یافته از سوی سازمان مدیریت و شناسایی پیمانکاران واجدالشرایط به‌زودی ساماندهی مابقی گلزارها نیز انجام خواهد شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این استان در دامنه رشته‌کوه‌های البرز واقع شده و برودت هوا در فصل زمستان در آسیب زدن به گلزارهای از قبل بهسازی شده تأثیر خواهد داشت، لذا انتظار می‌رود به‌منظور پیشگیری از تخریب گلزارها همه‌ساله اعتباراتی به این موضوع تخصیص یابد.

رستمیان با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) که فرمودند: گلزارهای شهدا زیارت گاه اهل یقین است، گلزارهای شهدا را بستری برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و عنوان کرد: بهسازی گلزار شهدا بر اساس منویات مقام معظم رهبری ‌صورت گرفته است. امیدواریم بتوانیم گام‌های مؤثری در جهت بهسازی گلزارهای شهدا به‌عنوان دارالشفای آزادگان و احرار جهان برداریم و در دنیا شرمنده خانواده‌های معظم شهدا و در آخرت نیز شرمنده شهدا نباشیم.

آخرین گلزار شهدایی که بازسازی آن اواخر سال ۹۹ همزمان با روز بزرگداشت شهدا با مشارکت شهرداری کرج رونمایی شد، گلزار شهدای امامزاده محمد (ع) کرج است که با جای دادن بیش از یک هزار و ۵۰۰ شهید والامقام در خود، چهارمین گلزار شهدای کشور است.

منبع: دفاع پرس

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها