لطفاً کمی صبر کنید...

بانوان در اهدای خون مانند حضور در سایر صحنه ها به میدان بیایند

شناسه خبر: 80432 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه گفت: خانم ها مانند حضور در صحنه های دیگر، در بحث اهدای خون نیز وارد این عرصه شوند. دکتر پیمان صالحی فر مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ادوار خبر، با توجه به مشارکت کم بانوان در اهدای خون گفت: امیدواریم خانم ها هم مانند صحنه […]

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه گفت: خانم ها مانند حضور در صحنه های دیگر، در بحث اهدای خون نیز وارد این عرصه شوند.

دکتر پیمان صالحی فر مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ادوار خبر، با توجه به مشارکت کم بانوان در اهدای خون گفت: امیدواریم خانم ها هم مانند صحنه های دیگر در بحث اهدای خون وارد عرصه شوند، زیرا کاری ارزشمند و خیر مطلق است.

وی افزود: در ایام ماه مبارک رمضان هستیم خیلی از مردم نذر، اطعام و کمک به نیازمندان دارند، و کمکی که از جنس زندگی باشد زیباست.

صالحی فر گفت: نیازمندان به خون و پلاکت این ماده حیاتی را از هیچ جای دیگری غیر از رگهای اهداکنندگان نمی توانند پیدا کنند.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه اظهار داشت: پدران و مادران عزیز خودشان را جای پدران و مادرانی که کودک سرطانی و کودک تالاسمی آنها روی تخت بیمارستان دراز کشیده و منتظر این است که خون، پلاکت و فرآورده های خونی به او برسد که بتواند نفس بکشد، بتواند زندگی کند، بگذارند.

وی ادامه داد: داشتن بچه سالم، داشتن خانواده سالم و داشتن بدن سالم نعمتی است که باید شکر آن را به جا بیاوریم و یکی از این راه های شکر و در واقع شکرانه سلامتی که می توان انجام داد اهدای خون و پلاکت است، بخصوص در این ایام ماه مبارک رمضان که ارزش آن را دو چندان می‌کند.

صالحی فر ما با توجه به اینکه در شرایط ماه مبارک ممکن است خیلی از عزیزان در هنگام روزه داری نتوانند خون اهدا کنند، گفت: به صورت سه شیفت از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه شب بصورت سه نوبت و سه شیفت کاری به صورت مستمر در خدمت اهدا کنندگان خواهیم بود.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه عنوان کرد: متاسفانه میزان مراجعه بعد از ساعات افطار اصلا قابل توجه نیست، تعداد بسیار کمی مراجعه می کنند. با توجه به پیش رو بودن شب‌های ارزشمند قدر در کنار سایر امور خیریه ای که انجام می دهند حتماً مرکز انتقال خون و بیماران را فراموش نکنند.

وی خاطر نشان کرد: از همه مردم خواهشمندم گروه‌های مختلف در مناسبت‌های مختلف اهدای خون را در همین مناسبت ها در دستور کار خود قرار دهند.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه اهدای خون به معنای واقعی اهدای زندگی است، گفت: همه افراد جامعه در هر لحظه و در هر ثانیه از طول روز ممکن است که نیازمند به خون باشند پس زمانی که سالم هستیم زمانی که حالمان مناسب است، این کار را انجام بدهیم که اگر روزی ما هم نیاز داشتیم، فرد دیگری این عمل خیر را در حق ما انجام بدهد.

صالحی فر گفت: امیدواریم که هیچ بیماری در بیمارستان درد و رنج، کمبود خون، کمبود پلاکت ها و سایر دردها و رنجها به او اضافه نشود.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها