لطفاً کمی صبر کنید...

خطر انتشار گونه های جهش یافته کرونا در کشور و استان/ مردم رعایت پروتکل های بهداشتی را در مراسم معنوی شب های قدر و عید فطر جدی بگیرند

شناسه خبر: 80315 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از مردم خواست برای حفظ سلامت خود و دیگران مراسم معنوی شب های قدر را در منزل و یا با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی برگزار نمایند. به گزارش ادوار خبر، دکتر مرادی رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه روز دوشنبه در نشست ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه […]

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از مردم خواست برای حفظ سلامت خود و دیگران مراسم معنوی شب های قدر را در منزل و یا با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی برگزار نمایند.

به گزارش ادوار خبر، دکتر مرادی رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه روز دوشنبه در نشست ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار داشت: خوشبختانه چند روزی است که وضعیت ابتلا به کرونا در استان با ثبات شده و سیر نزولی پیدا کرده اما به این معنا نیست که مردم پروتکل ها را رها کنند.

مرادی افزود: ممکن است گونه های دیگری که جهش یافته اند مثل گونه ی هندی وارد کشور شود و باید همچنان رعایت شیوه نامه های بهداشتی جدی گرفته شود تا دوباره شاهد افزایش موارد مبتلا به بیماری در استان نباشیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکید کرد: مراسم و آیین های پیش رو از جمله شبهای قدر، عید فطر به ویژه در منطقه اورامانات، تعطیلات و جلسات انتخابات شوراها که به صورت غیر رسمی برگزار می شود بسیار نگران کننده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در صورت عدم توجه به پروتکل ها عواقب جبران ناپذیری را به دنبال دارد و موجب افزایش مجدد موارد ابتلا در استان خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همچنین از مردم خواست برای حفظ سلامت خود و دیگران این مراسم معنوی را در منزل و یا با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی برگزار نمایند.

مرادی تشریح کرد: تا کنون بیش از ۲۶ هزار نفر در استان واکسینه شده اند که شامل کادر بهداشت و درمان و کسانی که با بیماران سرکار داشتند، جانبازان بالای ۵۰ درصد، سالمندان ساکن در سرای سالمندان، افراد بالای ۸۰ سال، بیماران خاص و مبتلا به سرطان می باشد.

وی افزود: پس از اتمام این مرحله نیز افراد بالای ۷۵ سال و سایر افرادی که از سوی ستاد ملی کرونا واجد شرایط دریافت واکسن کرونا هستند، واکسینه خواهند شد.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها