لطفاً کمی صبر کنید...

بهرام فاضلی: حمایت یارانه‌ای، محتوای غنی و استقلال رسانه ها سه نیاز اساسی مطبوعات است

شناسه خبر: 80284 سرویس: اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ، فرهنگی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: حمایت یارانه‌ای، محتوای غنی و استقلال رسانه ها؛ سه نیاز اساسی مطبوعات می باشد. به گزارش ادوار خبر، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه؛ بهرام فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ضمن تبریک به مناسبت روز جهانی آزادی مطبوعات […]

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: حمایت یارانه‌ای، محتوای غنی و استقلال رسانه ها؛ سه نیاز اساسی مطبوعات می باشد.

به گزارش ادوار خبر، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه؛ بهرام فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ضمن تبریک به مناسبت روز جهانی آزادی مطبوعات به تمامی تلاشگران عرصه خبر و اطلاع رسانی در خصوص روز جهانی آزادی مطبوعات (مصادف با ۳ می) از خبرنگار به عنوان پیشبران هوشمند مبادلات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نام برد و آگاهی دهی را همچون نقش رسالت پیامبران قدس الهی بسیار مقدس و ارزشمند برشمرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ادامه داد: مطبوعات تاریخی به قدمت تاریخ انسان دارد و از زمانی که انسان فن نوشتن و خواندن و افهام و تفهیم را یاد گرفت، مطبوعات نیز پا به عرصه گیتی نهاد به طوری که قدیمی ترین مطبوعات و روزنامه ها به شکل ساده و ابتدایی به گذشته های بسیار دور، حدود دوهزار سال قبل برمی گردد.

بهرام فاضلی حمایت یارانه‌ای، محتوای غنی و استقلال رسانه ها را سه نیاز اصلی مطبوعات عنوان کرد و ادامه داد: ابتدا باید سقف آزادی بیان رسانه‌ها بالا رود؛ با این اتفاق مهم، مخاطبان به آنها باز خواهند گشت؛ و دیگر اینکه کیفیت ارائه مطالب باید تغییر کند. کیفیت به معنی سخت‌تر و پیچیده نوشتن نیست.

فاضلی افزود: مطبوعات باید به سمت عامه مردم بروند و ادبیات را ساده‌تر کنند. مطبوعاتی که ادبیات رسمی دارند، فقط افراد تحصیل کرده و اهل کتاب را جذب می‌کنند.

وی انتقادهایی همچون ضعف محتوا بر مطبوعات را وارد دانسته و افزود: از آنجا که رسالت بزرگ و اصلی رسانه ها؛ آگاهی سازی یا آگاهی بخشی است. آگاهی ضعیف و گاهی اشتباه در جامعه باعث می‌شود، ثبات اجتماعی، اقتصادی یا سیاسی دستخوش آسیب شود. شاهد این مطلب هستیم که جوامعی که همیشه دستخوش تلاطم و بی ثباتی هستند دارای مطبوعاتی ضعیف و وابسته و سرانه مطالعه بسیار پایین می باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در خصوص تعداد مطبوعه استان کرمانشاه ابراز رضایت کرد و اظهار داشت: علاقه مندی مردم فرهیخته استان و روی آوری آنها به اشتغال در حوزه مطبوعات رضایت بخش است و تعداد نشریات محلی و سراسری فعال در استان و روزنامه نگاران و خبرنگاران آن نسبت به بسیاری از استان های کشور قابل توجه می باشد.

فاضلی کار کردن در حوزه رسانه و خبر را بسیار حساس  و متفاوت برشمرد و گفت: خبرنگار در این جایگاه، همزمان به چندین شغل و حرفه مشغول به کار می باشد؛ خبرنگار معنی اشک‌های  مرد روستایی که محصولش دچار آفت شده را باید بفهمد تا بتواند پیام آنرا به گوش مسئولین برساند، خبرنگار باید طعم تلخ خنده بیمار سرطانی را لمس کند،  اشک های زنان مستاصل راهروهای دادگستری را با تمام وجود درک کند، خبرنگار می بایست حتی حس و حال دزد و قاتل را همچون روانشناسی تحلیل نموده و ضمن درک درست موضوع و با ارائه گزارش درست به روشنگری و آگاهی بخشی بپردازد و…در همه بحران‌ها، سیل، زلزله، رانش، کرونا و غیره حضور دارد و با همه این مشکلات نامهربانی‌های می‌بیند اما باز عشق به کار آنها را در این عرصه نگه داشته است.
 
در پایان بهرام فاضلی افراد تلاشگر در این عرصه را بسیار دلسوز و فهیم دانست و حضور خبرنگاران در جامعه را از ضروریات  و اولویت های اولیه عنوان کرد.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها