لطفاً کمی صبر کنید...

یادداشت: آقای ظریف تا چه اندازه از منافع ملی حراست کرده اید؟ / کی و کجا با مردم صادق بوده اید؟!

شناسه خبر: 80144 سرویس: سیاست، ﯾﺎﺩﺩاﺷﺖ

یادداشت/ وزیر امور خارجه پیش از این نیز در پستی در اینستاگرام در توضیح فایل صوتی اخیرش نوشته بود: دیپلماسی و میدان را مقوم و مکمل می‌دانم و حراست از منافع کشور و مردم ایران عهدی است که تا آخرین لحظه به آن پایبندم. ادوار خبر، ظریف: عرایضم ذره‌ای از عظمت شهید سلیمانی و نقش […]

یادداشت/ وزیر امور خارجه پیش از این نیز در پستی در اینستاگرام در توضیح فایل صوتی اخیرش نوشته بود: دیپلماسی و میدان را مقوم و مکمل می‌دانم و حراست از منافع کشور و مردم ایران عهدی است که تا آخرین لحظه به آن پایبندم.

ادوار خبر، ظریف: عرایضم ذره‌ای از عظمت شهید سلیمانی و نقش بی‌بدیل او در بازآفرینی امنیت ایران، منطقه و جهان نمی‌کاهد.

وزیر امور خارجه در اینستاگرام‌ با بیان این‌که عرایض بنده- که هیچ ادعایی جز صداقت بر قطعیت‌ آن ندارم – ذره‌ای از عظمت شهید سلیمانی و نقش بی‌بدیل او در بازآفرینی امنیت ایران، منطقه و جهان نمی‌کاهد، نوشت: امیدوارم مردم بزرگوار ایران و همه عاشقان سردار و به ویژه خانواده بزرگوار سلیمانی عزیز نیز بنده را ببخشایند.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در پستی اینستاگرامی در سحرگاه ۱۹ ماه مبارک رمضان در پی انتشار فایل صوتی اخیرش نوشت:  رَبَّنَا اغْفِرْ لَنا وَ لِإِخْوانِنَا الَّذینَ سَبَقُونا بِالْإیمانِ وَ لا تَجْعَلْ فی‏ قُلُوبِنا غِلاًّ لِلَّذینَ آمَنُوا رَبَّنا إِنَّکَ رَؤُفٌ رَحیم (حشر:۶۰)‏

پروردگارا! ما و برادران ما را که در ایمان بر ما سبقت گرفتند، ببخش و در دلهایمان کینه هاىی نسبت به اهل ایمان قرار مده که تو رئوف و مهربانى

جناب ظریف مگر می شود گناهی نابخشودنی انجام داد، بعد ادعای بخشش کرد؟

مگر غیر از این است از دفاع مقدس گرفته تاکنون مادرانی از فرزندان خود که از وجود خود آنها بود دل کندند تا از آرمان های نظام و انقلاب دفاع کنند؟؟

افرادی امثال تو اکنون چگونه به خود اجازه خیانت به این مردم را داده اند؟

ظریف اضافه کرد: یک هفته‌ای است که در پی پخش برداشت و تحلیل تلخ این دانشجوی روابط خارجی از یک برهه تاریخی – آن هم صرفا برای انتقال صادقانه تجربیات به مسئولان آینده و بدون هیچ‌گونه قصدی برای انتشار وسیع و یا حتی محدود آن – احساسات پاک عاشقان شهید والامقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و خانواده آن شهید و بخصوص شیر دخترش زینب خانم –که  برایم همچون فرزندان خودم عزیز است – جریحه‌دار شده است. برخی هم تلاش کرده‌اند از این شرایط ناگوار وسیله‌ای برای برهم زدن همدلی بین آحاد مردم دلاور این مرز و بوم و یا ابزاری برای اهداف کوتاه سیاسی بسازند. 

شما بر چه اساسی از هم دلی حرف می زنید مگر شما و دوستانتان بارها و بارها به دنبال تفرقه افکنی بین همین مردم نبودید؟

ظریف: لازم است تأکید کنم که عرایض بنده- که هیچ ادعایی جز صداقت بر قطعیت‌ آن ندارم – ذره‌ای از عظمت شهید سلیمانی و نقش بی‌بدیل او در بازآفرینی امنیت ایران، منطقه و جهان نمی‌کاهد. ولی اگر می‌دانستم جمله‌ای از آن عرایض انتشار عمومی پیدا می‌کند، حتما همچون گذشته آن را بر زبان نمی‌آوردم. نه برای این‌که مردم را محرم نمی‌دانم، بلکه از آن جهت که در جهان به هم پیوسته کنونی که انتخاب مخاطب را ناممکن  ساخته و در آشفته ‌بازار سیاست، اغیار را محرم نمی‌شمارم. 

کی و کجا با مردم صادق بوده اید که دم از صداقت می زنید؟

ظریف ادعا کرد هر چه داریم از این مردم است و همانگونه که برادرم شهید حاج قاسم جانش را فدای این مردم کرد، من هم اگر آبرویی دارم آن را با افتخار فدای همین مردم می کنم.

اگر می دانید هرچه دارید از مردم است، پس چگونه به این مردم پشت کرده، و اسرار مملکت را به تاراج گذاشته اید؟

ظریف گفت: در سحرگاه ضربت خوردن شاه مردان و به هنگام اعمال شب قدر، همه کسانی که به باور خودم به من تهمت و افترا زده‌ بودند را بخشیدم. امیدوارم مردم بزرگوار ایران و همه عاشقان سردار و به ویژه خانواده بزرگوار سلیمانی عزیز نیز بنده را ببخشایند. 

قابل توجه جناب ظریف آنهایی که حق انتخاب بخشش دارند خانواده شهید سلیمانی، خانواده شهدا و مردم هستند، نه شما!!!

مگر می شود توهین کرد بعد ادعای بخشش؟!

وزیر امور خارجه پیش از این نیز در پستی در اینستاگرام در توضیح فایل صوتی اخیرش نوشته بود: دیپلماسی و میدان را مقوم و مکمل می‌دانم و حراست از منافع کشور و مردم ایران عهدی است که تا آخرین لحظه به آن پایبندم.

آقای ظریف تا چه اندازه از منافع ملی حراست کردید که اکنون ادعای پایبندی و حراست از این منافع را دارید؟

انتشار این اسرار کشور توسط وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی “توطئه‌آمیز” است که به سرقت رفت و منتشر شد و در حق تمام مردم ایران که هزاران هزار شهید تقدیم کشور کردند، خیانت کردند.

جناب ظریف انتشار و قرار دادن اطلاعات طبقه‌بندی شده کشور در اختیار افراد فاقد صلاحیت” حراست از منافع کشور محسوب می شود یا غیر از خیانت می توان نامی بر آن گذاشت؟

اخیرا فایلی صوتی از وزیر امور خارجه منتشر شد که در آن اظهاراتی درباره سردار سلیمانی، مناسبات با روسیه و … عنوان شده بود. سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه پیش از این درباره فایل صوتی منتشر شده ظریف گفته بود: آن‌چه منتشر شده به هیچ وجه از ابتدا یک مصاحبه نبود و قرار هم نبوده مصاحبه‌ای باشد و هیچ گفت‌وگوی رسانه‌ای هم نبود و تعهد دوجانبه برای حفظ محرمانگی بود.

جناب ظریف گلایه از نقش پررنگ قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه در سیاست خارجی، خبردار بودن مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی از اصابت موشک به هواپیمای اوکراینی و مخالفت روسیه با برجام، با گفتن چنین سخنانی و خیانت در حق مردم در آستانه انتخابات ریاست جمهوری نه تنها ذره ای از عزت و بزرگی حاج قاسم کم نخواهد کرد، بلکه خیانت های شما و دوستانتان بیشتر و بیشتر بر هم وطنانمان آشکار شد.

شهاب ادواری- فعال رسانه ای

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها