لطفاً کمی صبر کنید...

واکسیناسیون بیماران خاص و سرطانی در کرمانشاه آغاز می شود

شناسه خبر: 79984 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: از امروز واکسیناسیون بیماران خاص و سرطانی در دو مرکز شهر کرمانشاه آغاز می شود. به گزارش ادوار خبر، دکتر روشنی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با توجه به حساسیت ویژه ای که در بیماران خاص و سرطانی وجود دارد، تاکید کرد: تلاش بر این است  که […]

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: از امروز واکسیناسیون بیماران خاص و سرطانی در دو مرکز شهر کرمانشاه آغاز می شود.

به گزارش ادوار خبر، دکتر روشنی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با توجه به حساسیت ویژه ای که در بیماران خاص و سرطانی وجود دارد، تاکید کرد: تلاش بر این است  که واکسیناسیون این بیماران با دقت انجام شود تا عارضه ای برای آنها ایجاد نکند.

دکتر روشنی اعلام کرد: تعداد بیماران خاص و صعب العلاج بالای ۱۸ سال در استان که در سامانه وزارت بهداشت ثبت شده  ۴۵۰۰ نفر است و از این تعداد سه هزار  ۵۲۶ نفر در شهر کرمانشاه و بقیه در شهرستانها هستند.

وی خاطر نشان کرد: تعداد ۲۵۰۰ بیمار مبتلا به سرطان در استان است که بر همین اساس برنامه ریزی هایی صورت گرفته است تا واکسیناسیون این بیماران طی هفت تا ده روز آینده انجام شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: واکسیناسیون این بیماران از امروز در دو مرکز آغاز می شود و در روزهای آینده  تعداد این مراکز بیشتر می شود و از طریق صدا و سیما و دانشگاه علوم پزشکی اطلاع رسانی خواهدشد.

دکتر روشنی عنوان کرد: واکسیناسیون بیماران تالاسمی در کلینیک بوستان مقابل بیمارستان امام رضا(ع)و بیماران دیالیز نیز در مرکز دیالیز بیمارستان امام رضا (ع)  انجام می شود.

وی گفت: در خصوص بیماران سرطانی  اولویت بندی هایی به این شرح  صورت گرفته است:

  • بیمارانی که در حال شیمی درمانی هستند در اولویت اول دریافت واکسن خواهند بود و اسامی آنها از طریق مراکز شیمی درمانی در یافت می شود.
  • بیماران مبتلا به سرطان که در مرحله انجام رادیوتراپی هستند اولویت دوم  تزریق واکسن کرونا هستند و اسامی آنها نیز از طریق مراکز رادیوتراپی دریافت می شود.

و اولویت سوم دریافت واکسن نیز بیماران سرطانی هستند که درمان آنها پایان یافته است این بیماران برای تزریق واکسن باید گواهی پزشک معالج و برگه پاتولوژی را به همراه داشته باشند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با توجه به شرایط ویژه ای که این بیماران دارند، تاکید کرد: برای به حداقل رساندن عوارض احتمالی تزریق واکسن برای آنها، واکسیناسیون حتما با حضور متخصص طب اورژانس انجام می شود.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها