لطفاً کمی صبر کنید...

مرحله دوم واکسیناسیون کرونا از امروز در کرمانشاه آغاز شد

شناسه خبر: 79956 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: مرحله دوم واکسیناسیون کرونا از امروز برای جمعیت بالای ۸۰ سال در کرمانشاه آغاز شد. به گزارش ادوار خبر، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: واکسن برای کسانی که متولد هفتم اردیبهشت سال ۱۳۲۰ به قبل هستند و ۸۰ سال به بالا سن دارند در مدت […]

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: مرحله دوم واکسیناسیون کرونا از امروز برای جمعیت بالای ۸۰ سال در کرمانشاه آغاز شد.

به گزارش ادوار خبر، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: واکسن برای کسانی که متولد هفتم اردیبهشت سال ۱۳۲۰ به قبل هستند و ۸۰ سال به بالا سن دارند در مدت ۷ روز  تزریق می‌شود.
دکتر شکیبا با بیان اینکه سالمندان بالای ۸۰ سال نیاز به مراجعه حضوری ندارند افزود: برای انجام واکسیناسیون با این افراد تماس گرفته می‌شود و راهنمایی‌های لازم برای  تزریق واکسن ارائه خواهد شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹۷ درصد سالمندان استان در سامانه سیب ثبت نام شده اند افزود:آن دسته از سالمندان بالای ۸۰ سال سن که در این سامانه ثبت نام نکرده اند می‌توانند از طریق سامانه‌ای که در روز‌های آینده معرفی خواهد شد  برای تزریق واکسن ثبت نام کنند.
وی از آمادگی برای تزریق واکسن کرونا برای بیماران خاص و سرطانی خبر داد و گفت: پس ازدریافت دستورالعمل وزارت بهداشت  تزریق واکسن برای این بیماران هم انجام خواهد شد.
در مرحله اول واکسیناسیون که ویژه کادر بهداشت و درمان و جمعی از افراد در معرض خطر استان بود، ۱۹ هزار و ۳۰۰ دُز واکسن تزریق شد و برای اجرای این مرحله نیز حدود ۱۰هزار دز واکسن وارد استان شده است.
در شهر کرمانشاه انجام واکسیناسیون برای سالمندان در ۱۵ مرکز انجام می‌شود.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها