لطفاً کمی صبر کنید...

سخنگوی قوه قضائیه: تخلفات بازار سهام را با مستندات اعلام کنید

شناسه خبر: 79970 سرویس: اﻗﺘﺼﺎﺩﯼ

اسماعیلی از مسئولانی که وقوع تخلفات در بازار بورس را خبررسانی می‌کنند خواست تخلفات بازار سهام را با مستندات اعلام کنند تا قوه قضائیه به آنها رسیدگی کند. به گزارش ادوار خبر، در ماه‌های منتهی به پایان سال ۱۳۹۹ برخی اظهارنظرها از سوی مسئولان کشور بیان شدند که حاکی از سوءاستفاده برخی سودجویان و دستکاری […]

اسماعیلی از مسئولانی که وقوع تخلفات در بازار بورس را خبررسانی می‌کنند خواست تخلفات بازار سهام را با مستندات اعلام کنند تا قوه قضائیه به آنها رسیدگی کند.

به گزارش ادوار خبر، در ماه‌های منتهی به پایان سال ۱۳۹۹ برخی اظهارنظرها از سوی مسئولان کشور بیان شدند که حاکی از سوءاستفاده برخی سودجویان و دستکاری عامدانه در بازار بورس به‌نفع برخی بود، پیگیری این موضوع سؤال خبرنگار تسنیم در نشست خبری امروز (سه‌شنبه ۷ اردیبهشت) ‌غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه بود.

سؤال طرح‌شده به این شرح بود: پیش از این و در واکنش به برخی افشاگری‌ها از سوی مسئولان فعلی و سابق، اعلام کردید که هر کسی ادعایی درباره موضوعات کلان کشور مطرح می‌کند، مستندات خود را به قوه قضائیه ارائه دهد تا دستگاه قضائی بر اساس قانون و بهترین شکل ممکن آن را پیگیری کند. اخیراً جمعی از نمایندگان مجلس و همچنین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، اطلاعاتی را به‌‌طور رسمی بیان کرده‌اند مبنی بر ضعف عملکردها، سوءاستفاده‌ها، دستکاری‌های عامدانه و سودجویی با ایجاد فضای ملتهب بر بازار که بازار سهام را دچار مشکل کرده و عامل تحمیل ضررهای مالی بسیار بر مردم شده‌اند. آیا قوه قضائیه به پرونده افشاگری‌های اخیر درباره فساد در بورس ورود کرده است؟ و این‌که؛ آیا مستندات تخلفات و دستکاری‌های مورد اشاره به قوه قضائیه ارسال شده است یا نه؟

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به این سؤال گفت: مکاتباتی برای ما واصل شده است اما چون توأم با مستندات نیست، نیازمند بررسی‌های دقیق است، از طرفی بازار سهام حوزه‌ای نیست که بتوان به‌سهولت و در زمان کوتاه ادله‌ها و مستندات را جمع‌آوری کرد و نیازمند کار کارشناسی است. در زمان حاضر همکاران ما در حال کار هستند و حتماً از این مستندات در تحقیقات خود استفاده می‌کنیم.

اسماعیلی در پایان افزود: همان‌طور که بارها اعلام کرده‌ایم، ما به‌جای رسانه‌ای کردن این اظهارات، از دریافت مستندات همراه با مکاتبات استقبال می‌کنیم و به یکایک دلسوزان و داعیه‌داران مبارزه با مفاسد و مردم این اطمینان را می‌دهیم که قوه قضائیه ادعاهای طرح‌شده را با حوصله بررسی می‌کند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها