لطفاً کمی صبر کنید...

برنامه های روز ملی ایمنی حمل و نقل تشریح شد

شناسه خبر: 79939 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه عنوان کرد: برنامه ریزی در جهت پیشبرد اهداف ملی طرح ها و برنامه های کاهش تصادفات و همچنین فرهنگسازی در زمینه افزایش ایمنی راه ها بصورت حساس سازی آحاد جامعه از اهداف اصلی روز ملی ایمنی حمل و نقل است. به […]

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه عنوان کرد: برنامه ریزی در جهت پیشبرد اهداف ملی طرح ها و برنامه های کاهش تصادفات و همچنین فرهنگسازی در زمینه افزایش ایمنی راه ها بصورت حساس سازی آحاد جامعه از اهداف اصلی روز ملی ایمنی حمل و نقل است.

به گزارش ادوار خبر، مجید گلزاری معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای کرمانشاه گفت: حمل و نقل به عنوان یکی از اصلی ترین ستون های اقتصاد پویا در جوامع امروز مورد توجه برنامه ریزان اقتصادی کشورها قرار دارد و ایمنی در صنعت حمل و نقل از اهمیت برخوردار است و هر سال در تاریخ ۷ اردیبهشت ماه روز ملی ایمنی حمل و نقل گرامی داشته می شود.

وی به برنامه‌های ویژه این اداره کل در این ایام اشاره و گفت: برگزاری برنامه‌های ویژه کودک و نوجوان در فضای مجازی و برنامه شاد، توزیع کلاه ایمنی رایگان  در روستا‌های استان، ایمن سازی ادوات کشاورزی، آماده سازی پوسترها و موشن گرافی و درج مقالات ، یادداشت‌هایی در خصوص اهمیت ایمنی در جراید و رسانه‌های مجازی از برنامه‌های این اداره کل در این ایام است.

گلزاری افزود: استقرار محسوس ناوگان خودرویی نظارتی و گشت های ویژه راهداری در نقاط پرتصادف  در جهت رعایت سرعت مجاز به ویژه در مناطق مسکونی کنترل رانندگان و پرهیز از رانندگی در حالت خستگی و خواب آلودگی، بستن کمربند ایمنی کلیه سرنشینان به ویژه سرنشینان عقب و مسافران اتوبوس و همراه داشتن کلاه ایمنی از سوی راکبین موتورسیکلت و سرنشینان آن‌ها از دیگر اقدامات روز ملی ایمنی حمل و نقل است.

گلزاری معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای کرمانشاه افزود: ایجاد فرهنگسازی برای استفاده بیشتر مردم از ناوگان حمل و نقل عمومی باید در بین مردم جامعه نهادینه شود، که با افزایش جمعیت و نیاز به امنیت و ایمنی بیشتر موضوع مهم و حیاتی حمل و نقل عمومی بیشتر از قبل نمود پیدا کرده، بویژه استفاده از ناوگان حمل و نقل مسافر که از لحاظ کم هزینه بودن در بحث حمل و نقل دارای جایگاه مهمی می باشد.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها