لطفاً کمی صبر کنید...

چه ساعتی بهتر است روزه داران برای اهداء خون اقدام کنند؟/ ذخایر خون استان به اندازه نیاز ۴ و نیم روز است

شناسه خبر: 79566 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

مدیر کل انتقال خون استان کرمانشاه گفت: برای اهداء خون در ماه رمضان روزه داران بهتر است در ساعات اولیه روز اقدام کنند. صالحی فر مدیر کل انتقال خون استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ادوار خبر، عنوان کرد: اهدا خون و فرآورده‌های خونی یک نیاز همیشگی است که می‌تواند جان انسان‌های زیادی […]

مدیر کل انتقال خون استان کرمانشاه گفت: برای اهداء خون در ماه رمضان روزه داران بهتر است در ساعات اولیه روز اقدام کنند.

صالحی فر مدیر کل انتقال خون استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ادوار خبر، عنوان کرد: اهدا خون و فرآورده‌های خونی یک نیاز همیشگی است که می‌تواند جان انسان‌های زیادی را نجات دهد.

وی افزود: هرساله در ماه رمضان اهدا خون کاهش پیدا می‌کند و با شیوع کرونا نیز روند کاهشی بیشتری داشته است.

صالحی فر ادامه داد: انتظار ما از شهروندان این است نسبت به انجام این اقدام خیرخوانه بی تفاوت نباشند.

مدیر کل انتقال خون استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: همکاران ما در مرکز انتقال خون کرمانشاه از ۸ صبح تا ۸ و نیم شب به صورت یکسره حضور دارند و شب‌های قدر نیز از ۸ صبح تا ۱۱:۳۰ شب آماده خونگیری از روزه داران عزیز هستند.

وی با بیان اینکه در ماه رمضان کمک به نیازمندان و اهدای نذورات بیشتر می‌شود، گفت: بهتر است که این کمک‌ها و نذورات را به بیمارانی داشته باشیم که در انتظار اهدا خون خون هستند تا به زندگی دوباره برگردند.

مدیر کل انتقال خون استان کرمانشاه اعلام کرد: هم اکنون ذخایر خون استان به اندازه نیاز ۴ و نیم روز است.

صالحی فر با توجه به عمر محدود فرآورده‌های خونی، تاکید کرد: اگر این فراورده‌ها جایگزین نشوند با مشکل مواجه می‌شویم، زیرا مراکز درمانی استان روزانه ۲۰۰ واحد خون نیاز دارند.

وی گفت: روزه دارانی که قصد اهداء خون دارند شب قبل از اهداء خون سحری مایعات بیشتری مصرف کنند، و بهتر است در ساعات اولیه روز برای اهدا خون مراجعه کنند.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها