لطفاً کمی صبر کنید...

نماینده چین: رمز موفقیت مذاکرات برجام لغو کامل تحریم ها است

شناسه خبر: 79495 سرویس: اﻗﺘﺼﺎﺩﯼ، سیاست

سفیر و نماینده دائم چین در سازمان ملل و دیگر سازمان های بین المللی اظهار داشت: لغو تمام تحریم ها از جمله تحریم های مربوط به اشخاص ثالث، رمز موفقیت مذاکرات فعلی برای احیای توافق هسته ای ایران است. به گزارش ادوار خبر، شینهوا روز چهارشنبه گزارش کرد که «وانگ چون» این اظهارات را پس از شرکت […]

سفیر و نماینده دائم چین در سازمان ملل و دیگر سازمان های بین المللی اظهار داشت: لغو تمام تحریم ها از جمله تحریم های مربوط به اشخاص ثالث، رمز موفقیت مذاکرات فعلی برای احیای توافق هسته ای ایران است.

به گزارش ادوار خبر، شینهوا روز چهارشنبه گزارش کرد که «وانگ چون» این اظهارات را پس از شرکت در آخرین جلسه کمیسیون مشترک برجام بیان کرده است،  این جلسه روز گذشته /سه شنبه/  به ریاست انریکه مورا، معاون دبیرکل و مدیر سیاسی سرویس اقدام خارجی اروپا (EEAS) و با حضور نمایندگان چین، فرانسه، آلمان، روسیه، انگلستان و ایران برگزار شد.

سفیر و نماینده دائم چین در سازمان ملل و دیگر سازمان های بین المللی گفت که مذاکرات در روزهای اخیر “سودمند” بوده است و مذاکرات فعلی وارد مرحله جدیدی شده است.

وی تصریح کرد: چین از مذاکرات فشرده کمیسیون مشترک برجام از طریق دو کارگروه رفع تحریم‌ها و امور هسته‌ای برای بازگشت آمریکا به برجام و اجرای موثر و کامل آن استقبال می کند.

وانگ گفت که اکنون همه طرف ها درک دقیق تری از چارچوب و عناصر اصلی تنظیم فوق الذکر دارند .این تلاش ها پایه محکمی برای مرحله بعدی مذاکرات کمیسیون مشترک ایجاد کرده است.

او اظهار کرد چین قاطعانه از سرگیری اجرای برجام توسط آمریکا و ایران در اسرع وقت حمایت می کند و آماده است با هدف دستیابی به نتایج مثبت در کنار سایر اعضا در جهت پیشبرد مذاکرات کار کند.

هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام روز گذشته در پایان این نشست در وین در بیانیه‌ای اعلام کرد: مشارکت‌کنندگان امروز کمیسیون مشترک برجام بر عزم خود برای پیگیری تلاش‌های مشترک دیپلماتیک از جمله در کمیسیون مشترک و از طریق ادامه ارتباطات مجزای هماهنگ‌کننده با همه اعضای برجام و آمریکا، تاکید کردند.

این بیانیه می‌افزاید: مشارکت‌کنندگان، در جریان پیشرفت‌های حاصل در مباحث مطروحه در وین درخصوص تدابیر مشخص لازم برای رفع تحریم‌ها و امور هسته‌ای برای بازگشت آمریکا به برجام و اجرای موثر و کامل آن، قرار گرفتند. کمیسیون مشترک تصمیم گرفت که کارگروه سومی برای آغاز بررسی ترتیب تدابیر مرتبط ایجاد شود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها