لطفاً کمی صبر کنید...

ممنوع شدن کشت برنج در استان کرمانشاه

شناسه خبر: 79515 سرویس: اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ، اﻗﺘﺼﺎﺩﯼ

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: با توجه به کمبود بارندگی‌ها، در سال جاری کشت برنج در همه‌ی شهرستان‌های استان کرمانشاه ممنوع است. به گزارش ادوار خبر، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با اعلام این خبر گفت: امسال هیچ گونه قراردادی مبنی بر کشت برنج با کشاورزان منعقد نخواهد شد و کشاورزان می‌توانند از […]

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: با توجه به کمبود بارندگی‌ها، در سال جاری کشت برنج در همه‌ی شهرستان‌های استان کرمانشاه ممنوع است.

به گزارش ادوار خبر، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با اعلام این خبر گفت: امسال هیچ گونه قراردادی مبنی بر کشت برنج با کشاورزان منعقد نخواهد شد و کشاورزان می‌توانند از سایر الگو‌های کشت به جای برنج استفاده کنند.

نوربخش حاتمی با اشاره به اینکه الگوی کشت جایگزین برنج در مراکز جهاد کشاورزی بر اساس تنوع کشت، توسط کارشناسان به کشاورزان ارائه می‌شود، افزود: زراعت و کشت محصولات تابع قیمت محصولات کشاورزی است و در این رابطه کشت هایی چون ذرت، چغندر، سیب زمینی و پیاز، گندم و کلزا، گوجه، خیار و… از جمله کشت‌هایی محسوب می‌شود که کشاورزان استان به عنوان کشت‌های جایگزین برنج در استان کرمانشاه از آن‌ها بهره می‌گیرند.

لازم به ذکر است، سال گذشته ۲ هزار و ۱۹۷ هکتار از اراضی استان کرمانشاه زیرکشت برنج رفت که شهرستان صحنه با هزار و ۶۷ هکتار بیشترین سطح زیرکشت را داشته است.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها