لطفاً کمی صبر کنید...

«افطاری ساده» در جوار حرم امام رئوف

شناسه خبر: 79557 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

برای نخستین بار همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان‌ و با توجه به حضور زائر در لحظه اذان مغرب در حرم رضوی، سنت ارزشمند «افطاری ساده» در حرم مطهر حضرت رضا(ع) در حال اجرا است. به گزارش ادوار خبر، همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان‌ و با توجه به حضور زائر در لحظه اذان مغرب […]

برای نخستین بار همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان‌ و با توجه به حضور زائر در لحظه اذان مغرب در حرم رضوی، سنت ارزشمند «افطاری ساده» در حرم مطهر حضرت رضا(ع) در حال اجرا است.

به گزارش ادوار خبر، همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان‌ و با توجه به حضور زائر در لحظه اذان مغرب در حرم رضوی، برای نخستین بار سنت ارزشمند «افطاری ساده» در حرم مطهر حضرت رضا(ع) در حال اجرا‌ست و بسته‌های افطاری ساده بعد از برپایی نماز مغرب و عشاء در حرم مطهر رضوی بین زائران نمازگزار توزیع می‌شود که  هر بسته شامل مجموعه کاملی از مواد غذایی از جمله نان، پنیر، شیر، خرما، کشمش، گردو و دسر است.

براساس این گزارش، هر شب بالغ بر ۲۰ هزار بسته بین نمازگزاران توزیع می‌شود و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده‌ تا پایان ماه مبارک رمضان در مجموع حدود ۶۰۰ هزار بسته افطاری ساده بین زائران نمازگزار توزیع می‌شود بنابراین افرادی که تمایل دارند، به هر میزان در طرح «افطاری ساده» مشارکت داشته باشند، می‌توانند از سه طریق سامانه وقف و نذر رضوی یا اپلیکیشین «رضوان» و نیز وارد کردن کد دستوری #۸* در تلفن همراه، در این امر معنوی سهیم شوند.

روزانه ۳ هزار پرس غذا در حاشیه شهر مشهد توزیع می‌شود

همچنین در طول ماه مبارک رمضان، روزانه افزون بر ۳ هزار پرس غذای متبرک در مهمانسرای حضرت رضا (ع) طبخ و بین اقشار بی‌بضاعت حاشیه شهر مشهد با هدف ‌حمایت و پشتیبانی از خانواده‌های فرودست و بی‌بضاعت توزیع می‌شود و ‌تا پایان اجرای این برنامه، در مجموع حدود ۱۰۰ هزار پرس غذای گرم با همراهی خادمان کشیک‌های مختلف خدمت در بارگاه منور رضوی میان خانوارهای نیازمند حاشیه‌نشین توزیع خواهد شد.

در ایام و مناسبت‌های خاص این ماه چون روز میلاد امام حسن مجتبی (ع) و لیالی پر فیض قدر، میزان طبخ و توزیع غذای متبرک برای بهرمند بیشتر نیازمندان از خوان پر برکت امام هشتم افزایش می‌یابد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها