لطفاً کمی صبر کنید...

وزیر بهداشت؛ کار واکسن ساخت داخل به سرعت پیگیری می شود

شناسه خبر: 79157 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

وزیر بهداشت در کرمانشاه عنوان کرد: کار واکسن ساخت داخل به سرعت دنبال می شود. به گزارش ادوار خبر، دکتر نمکی با اشاره به اینکه  واکسن ساخت داخل  در درخشان ترین شرایط قرار دارد افزود: در آینده ای نزدیک فقط کشورهایی واکسن خواهند زد که دارای زیر ساخت باشند. وزیر بهداشت با اشاره به اینکه […]

وزیر بهداشت در کرمانشاه عنوان کرد: کار واکسن ساخت داخل به سرعت دنبال می شود.

به گزارش ادوار خبر، دکتر نمکی با اشاره به اینکه  واکسن ساخت داخل  در درخشان ترین شرایط قرار دارد افزود: در آینده ای نزدیک فقط کشورهایی واکسن خواهند زد که دارای زیر ساخت باشند.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه برای واکسیناسیون همه امکانات بسیج می‌شوند گفت: حدود ۵۰۰ هزار دز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است و تا پایان هفته آینده این رقم به یک میلیون و ۳۰۰ هزار دز خواهد رسید.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه داروهای وارداتی را بخش خصوصی وارد می کند افزود: در بحث واکسن این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

دکترنمکی افزود: ما از داوطلبان حرفه ای و خوش سابقه  بخش خصوصی برای ورود واکسن به کشور استقبال می کنیم اما به دلالان این اجازه را نمی دهیم.

وزیر بهداشت در ادامه مدیریت بیماری کرونا را یک مدیریت فوق تخصصی عنوان کرد و افزود: این بیماری به دلیل اینکه سیستمهای مختلف بدن را درگیر می کند نیازمند بکارگیری همه تخصصها برای درمان است.

دکتر نمکی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه اولین استانی بود که گام بسیج ملی مبارزه با کرونا را  در قالب طرح سردار شهید سلیمانی آغاز کرد خاطر نشان کرد: امروز استان کرمانشاه یکی از استانهای نمونه در زمینه مقابله با کروناست که نقشه راه مدون داشته و دارای مدیریت هوشمندانه است. 

وی با اشاره به اینکه کشور  با شیوع بیماری کرونا روزهای سختی را پشت سر گذاشت یادآور شد مدتها پیش ورود به موج چهارم کرونا به عنوان یکی از پیک های سهمگین پیش بینی شده بود.

وزیر بهداشت به ابعاد ناشناخته ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: آهنگ حرکت این ویروس بسیار تند است. 

 دکتر نمکی در ادامه  به تلاشهای کادر درمان اشاره و  نجابت، ایستادگی و تاب آوری آنان را قابل تقدیر دانست.

وزیر بهداشت به پیشرفتهای صورت گرفته برای مقابله با بیماری کرونا نسبت به روزها و ماههای اول شیوع این بیماری  هم اشاره کرد و  گفت: امروز تیمهای تنفسی تشکیل شده است و حتی می دانیم که اکسیژن را با چه غلظتی باید  به بیمار داد.

دکتر نمکی با اشاره به ضرورت رعایت شیوه نامه های بهداشتی اظهار داشت: درمانگاههای سرپایی باید افزایش و تقویت شود تا بار بیماران بستری در بیمارستانها کم شود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۴۰ هزار تست در کشور  انجام می‌شود افزود: در ابتدا آمار  این تست‌ها  ۲ هزار و ۵۰۰ مورد بود.
 
وی نقش آموزش و اطلاع رسانی را در کنترل بیماری مهم دانست و گفت: این ویروس به علت قدرت سرایت و چرخش نیاز به آموزش  دارد که با همکاری صدا وسیما این آموزش ها را باید بالا برد.
 
 دکتر نمکی هفته آینده را هفته‌ای سخت اعلام کرد و افزود:  تعریف سیاهی در رنگ بندی شهر‌ها به معنای افزایش میزان بیمار در طول تاریخ ۴ پیک مدنظر است

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها