لطفاً کمی صبر کنید...

افزایش ۹۵ میلیون مترمکعبی شیرین سازی آب دریا در هرمزگان

شناسه خبر: 79144 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ، اﻗﺘﺼﺎﺩﯼ

استاندار هرمزگان گفت: میزان شیرین سازی آب از حدود ۱۲ میلیون مترمکعب در سال ۹۲، هم اکنون این ظرفیت به ۹۵ میلیون مترمکعب افزایش یافته است. به گزارش ادوار خبر، فریدون همتی افزود: این میزان تولید، معادل نیمی از مصرف آب شرب هرمزگان است و به عنوان یکی از بزرگترین خدمات دولت در استان هرمزگان […]

استاندار هرمزگان گفت: میزان شیرین سازی آب از حدود ۱۲ میلیون مترمکعب در سال ۹۲، هم اکنون این ظرفیت به ۹۵ میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

به گزارش ادوار خبر، فریدون همتی افزود: این میزان تولید، معادل نیمی از مصرف آب شرب هرمزگان است و به عنوان یکی از بزرگترین خدمات دولت در استان هرمزگان به شمار می‌رود که در راستای تامین آب پایدار مناطق اجرایی شده و برای سالیان متمادی، مشکل کمبود آب در استان را رفع می‌کند.

وی ادامه داد: انتقال فاضلاب بندرعباس به صنایع غرب نیز به عنوان یکی از بزرگترین پروژه‌های شهر بندرعباس با تدابیر اندیشیده شده، توسط بنگاه های اقتصادی و شرکت توسعه زیرساخت که متعلق به بنگاه های اقتصادی غرب بندرعباس  به عنوان کار بزرگ با ۲۰ هزارمیلیارد ریال آورده برای صنایع تعیین تکلیف شده که بزودی اجرایی می‌شود.

 به گفته وی، با توجهی که به بخش آب و منابع آبی در دولت یازدهم و به‌ویژه در دولت دوازدهم صورت گرفت و مجموعه اقدام‌های نظام مند، هوشمندانه و برنامه ریزی دقیق پیش رو، مشکل آب را در مناطق حل خواهیم کرد.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: صنعت شیرین سازی آب در استان به طور کامل بومی شده و روز به روز در حال توسعه است که پایداری آبی را با برنامه‌های پیش رو ایجاد خواهد کرد.

وی یاد آور شد: در سال جاری و در برخی مناطق به واسطه خشکسالی ممکن است با کمبود آب روبرو شویم اما با نقشه راهی که برای تامین آب پایدار روستاها درنظر گرفته شده، هرمزگان بزودی یکی از استان‌های موفق به لحاظ تامین آب شرب پایدار می‌شود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها