لطفاً کمی صبر کنید...

برای پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو دامداران سمپاشی را فراموشی نکنند

شناسه خبر: 79068 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی کرمانشاه گفت: دامداران برای پیشگیری از بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو نسبت به سمپاشی و اصلاح جایگاه دام اقدام کنند. به گزارش ادوار خبر، رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی کرمانشاه گفت: بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو یک بیماری مشترک بین انسان و دام است، […]

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی کرمانشاه گفت: دامداران برای پیشگیری از بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو نسبت به سمپاشی و اصلاح جایگاه دام اقدام کنند.

به گزارش ادوار خبر، رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی کرمانشاه گفت: بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو یک بیماری مشترک بین انسان و دام است، که قابلیت سرایت از دام به انسان را دارد.
 
دکتر همتی گفت: این بیماری در دام‌ها علامت خاصی ندارد و گا‌هی تنها باعث یک تب خفیف می‌شود.

وی با بیان اینکه بیماری تب کریمه کنگو در انسان دارای علائم شدیدتری است و معمولا با تب ناگهانی، کوفتگی عضلات، سردرد و استفراغ آغاز می شود گفت: با گذشت  ۳ تا ۶ روز بعد از این علائم، خونریزی از دیواره عروق شروع می‌شود و حتی ممکن است منجر به مرگ  شود.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی کرمانشاه گفت: مخزن این ویروس در طبیعت حیوانات اهلی مانند گاو، گوسفند، بز و جوندگان مانند خرگوش و همچنین حشراتی مانند کنه‌ها هستند که نقش مهمی در انتقال این بیماری دارند.

همتی مهمترین راه انتقال بیماری به انسان را از طریق گزش کنه‌ها و تماس با بافت و ترشحات دام آلوده بخصوص در زمان ذبح دام عنوان کرد.

وی ادامه داد: مهمترین راه پیشگیری از این بیماری مبارزه با کنه‌ها و انگل‌های دامی از طریق سمپاشی و اصلاح جایگاه دامی است.
 
همتی گفت: این بیماری ممکن است از طریق تماس با گوشت دام‌های آلوده و یا مصرف گوشت‌ها به صورت نیم پخته به انسان انتقال یابد که به منظور پیشگیری از آن باید گوشت را به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت در یخچال معمولی و در دمای ۰ تا ۴ درجه سانتی گراد نگهداری کرد.
 
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو یک بیماری مشترک بین انسان و دام است که  از دام به انسان قابل سرایت است.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها