لطفاً کمی صبر کنید...

پیگیر مطالبه و مشکلات معلمان دانشسرایی هستیم

شناسه خبر: 79021 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ

وزیر آموزش و پرورش با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود نوشت: وظیفه می دانم که پیگیر مطالبه و رفع مشکل معلمان دانشسرایی باشم. به گزارش ادوار خبر، محسن حاجی میرزایی روز چهارشنبه در این پیام افزود: وظیفه می دانم که پیگیر مطالبه و رفع مشکل معلمان دانشسرایی باشم؛ برای حل این مشکل در کنار […]

وزیر آموزش و پرورش با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود نوشت: وظیفه می دانم که پیگیر مطالبه و رفع مشکل معلمان دانشسرایی باشم.

به گزارش ادوار خبر، محسن حاجی میرزایی روز چهارشنبه در این پیام افزود: وظیفه می دانم که پیگیر مطالبه و رفع مشکل معلمان دانشسرایی باشم؛ برای حل این مشکل در کنار همکاران و در حال تعامل و هم افزایی با مجلس شورای اسلامی؛ سازمان بازنشستگی و دیوان عدالت هستیم تا این مسئله به سرعت حل شود.

وی در این پیام از هشتک گزارش به_فرهنگیان نیز استفاده کرده است.

فعالیت دانشسراها به دهه ۷۰ بازمی گردد. دانش آموزان پس از اتمام دوره راهنمایی برای تحصیل در دوره متوسطه به دانشسراها می‌رفتند و پس از تعهد خدمت و فارغ التحصیلی به عنوان معلم مشغول به کار می‌شدند، اما در آن ایام به دلیل بی نیازی آموزش و پرورش به نیروی انسانی، میان فارغ التحصیلی افراد از دانشسراها تا جذب آنها چند سال فاصله افتاد و عده‌ای سه یا چهار سال منتظر ماندند تا در آموزش و پرورش جذب شوند.

 برخی معلمان دانشسرایی در آستانه بازنشستگی برای احتساب سنوات خدمت با مشکلاتی رو به رو شده اند که وزیر آموزش و پرورش قول همکاری برای رفع این مشکل را داده است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها