لطفاً کمی صبر کنید...

هزینه ۷۰ میلیارد تومان برای راه اندازی تخت‌های «آی سی یو» در کرمانشاه

شناسه خبر: 78997 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون برای راه اندازی ۸۵ تخت «آی سی یو» جدید در مراکز درمانی کرمانشاه، ۷۰ میلیارد تومان هزینه شده است. به گزارش ادوار خبر، مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: بیشتر این تخت‌ها در مجتمع بیمارستانی […]

مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون برای راه اندازی ۸۵ تخت «آی سی یو» جدید در مراکز درمانی کرمانشاه، ۷۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

به گزارش ادوار خبر، مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: بیشتر این تخت‌ها در مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) و فارابی راه اندازی شده است.

دکتر شیرزادیان افزود: همچنین در این مدت ۱۷ دستگاه اکسیژن ساز مرکزی و یک مخزن اکسیژن مایع ۲۰ تنی با بیش از هزار عدد کپسول اکسیژن به ارزش ۳۷ میلیارد تومان برای مراکز درمانی استان تامین شده است.

وی همچنین به خریداری ۳ دستگاه اکسیژن ساز دیگر به ارزش ۶ میلیارد تومان با کمک وزارت نفت اشاره کرد و اظهار داشت: در پیک قبلی کرونا که تعداد بیماران بستری به ۱۲۰۰ نفر رسید مشکل حادی در زمینه تامین اکسیژن نداشتیم.

مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به ضرورت بی خطرسازی زباله‌های عفونی کرونا گفت: در این رابطه تا کنون ۸ دستگاه بی خطر ساز پسماند تامین شده و قرار داد خرید ۵ دستگاه بی خطر ساز دیگر نیز به ارزش ۶ میلیارد تومان بسته شده است.

دکتر شیرزادیان در خصوص تجهیز بیمارستان‌ها به دستگاه سی تی اسکن نیز اظهار داشت: با توجه به اینکه لازمه تشخیص کرونا استفاده از دستگاه سی تی اسکن است به همین منظور اخیراً ۵ دستگاه سی تی اسکن به ارزش ۲۰ میلیارد تومان خریداری شده و تعداد دستگاه‌های سی تی اسکن مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به ۱۶ دستگاه افزایش پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۱۰ میلیارد تومان برای تجهیزات سرمایشی بیمارستان‌ها و ۳۵ میلیارد تومان برای تجهیزات مصرفی از جمله ۱۰ میلیون عدد ماسک سه لایه، ۲۰۰ هزار عدد شیلد، ۶۰۰ هزار گان و لباس حفاظتی، ۲۳ میلیون جفت دستکش معاینه و ۲۵۰ هزار سواپ نمونه گیری و کیت تشخیصی هزینه شده است.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها