لطفاً کمی صبر کنید...

آغاز فراخوان بیست و سومین جشنواره قصه گویی با شعار«آینده ساختنی است»/ معرفی «قصه‌گوی برتر» کشور برای نخستین بار

شناسه خبر: 78965 سرویس: اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ، فرهنگی

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از آغاز فراخوان بیست و سومین جشنواره قصه گویی با شعار«آینده ساختنی است» خبر داد. مهناز فتاحی مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار ادوار خبر، از آغاز فراخوان بیست و سومین جشنواره بین المللی قصه گویی با شعار آینده ساختنی […]

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از آغاز فراخوان بیست و سومین جشنواره قصه گویی با شعار«آینده ساختنی است» خبر داد.

مهناز فتاحی مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار ادوار خبر، از آغاز فراخوان بیست و سومین جشنواره بین المللی قصه گویی با شعار آینده ساختنی است خبر داد و گفت: این فرایند جشنواره از امروز ۲۵ فروردین ماه آغاز و مرحله نهایی آن در آذر ماه امسال همزمان با شب یلدا برگزار خواهد شد.

وی افزود: در بخش ملی که اجرای زنده مجازی قصه گویی توسط دختران و پسران ۱۲ تا ۱۸ سال، زنان و مردان ۱۸ سال به بالا و مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها در سه بخش قصه هایی برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همچنین ادامه داد: در بخش بین‌الملل رقابت مجازی بین قصه گویان برگزیده ۲۲ جشنواره قصه گویی در مراحل منطقه ای، ملی یا بین الملل، قصه گویان و مجریان حرفه‌ای دارای اجرا در رسانه ملی و تئاتر کشور و قصه گویان منتخب سایر کشورها است.

فتاحی همچنین از اضافه شدن دو بخش جدید قصه گوی برتر و پادکست در فراخوان جشنواره بیست و سوم خبر داد.

وی عنوان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به پایگاه جشنواره به نشانی www.kanoonfest.ir نسبت به ثبت‌نام و ارسال آثار خود اقدام کنند.

معرفی «قصه‌گوی برتر» کشور برای نخستین بار

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه گفت: قصه‌گوی برتر، رقابت حرفه‌ای‌های حوزه‌ی قصه‌گویی است که با شکل و شمایلی متفاوت از سایر بخش‌های جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی می باشد.

فتاحی افزود: تنها افرادی می‌توانند در این بخش شرکت کنند که بر اساس امتیازاتی که مشخص شده، امتیاز لازم را در حوزه‌های مختلف را به دست بیاورند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه گفت: امسال برای سومین مرتبه، مسابقه قصه ۹۰ ثانیه با عنوان «قصه زندگی من» در جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: بر اساس آنچه در فراخوان مورد اشاره قرار گرفته «من و کرونا» که روایت ایثار و از خودگذشتگی کادر درمان، روایت زندگی در روزهای قرنطینه و روایت مهربانی و همدلی با دیگران و… است.

فتاحی گفت: همچنین «دیروز غرورآفرین، فردای افتخارآفرین» که روایت جان‌فشانی‌های سربازان و رزمندگان انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، مدافعان حرم، شهدای هسته‌ای ‌و قهرمانان حوزه‌ی علم و دانش است دو محور موضوعی بخش ۹۰ ثانیه‌ای است که در آن تمامی گروه‌های سنی امکان شرکت را دارند.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها