لطفاً کمی صبر کنید...

‍ آسیب جدی بر حوزه ی گردشگری و صنایع دستی هرسین وارد شده است

شناسه خبر: 78955 سرویس: اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ، فرهنگی

فرماندار هرسین در جلسه ی بررسی مسائل و مشکلات مربوط به پایگاه میراث جهانی بیستون گفت: آسیب جدی به حوزه ی گردشگری و صنایع دستی این شهرستان در اثر شیوع کرونا وارد شده است. به گزارش ادوار خبر، عبادالله کنجوریان فرماندار هرسین تصریح کرد: به اماکن تاریخی و گردشگر پذیر و همچنین اقامتگاه های بوم […]

فرماندار هرسین در جلسه ی بررسی مسائل و مشکلات مربوط به پایگاه میراث جهانی بیستون گفت: آسیب جدی به حوزه ی گردشگری و صنایع دستی این شهرستان در اثر شیوع کرونا وارد شده است.

به گزارش ادوار خبر، عبادالله کنجوریان فرماندار هرسین تصریح کرد: به اماکن تاریخی و گردشگر پذیر و همچنین اقامتگاه های بوم گردی این شهرستان در اثر کرونا آسیب های بسیار جدی وارد شده است.

وی تصریح کرد: با وجود کرونا حتی هزینه های نگهداری اماکن تاریخی و گردشگری تامین نشده و درآمدهای کسب شده در این اماکن کاهش بسیار‌ نزولی داشته است.

کنجوریان ابراز داشت: حوزه ی صنایع دستی نیز بعلت عدم عرضه ی محصولات این حوزه در نمایشگاههای کشوری و بین استانی با آسیب مواجه شده است.

فرماندار شهرستان هرسین افزود: به‌ منظور حمایت از واحدهای اقتصادی و تولیدی بشدت آسیب دیده از کرونا در این شهرستان ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات دولتی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: این تسهیلات در قالب ۷۰۰ طرح و در راستای رونق و حمایت از تولید ، پیشگیری از خروج این واحدها از چرخه تولید و همچنین جبران خسارات وارده ی در نتیجه کرونا در اختیار مالکان واحدهای تولیدی و صنعتی آسیب دیده قرار گرفته است.

بحث و تبادل نظر در خصوص مشکلات پایگاه میراث جهانی بیستون، مسائل حقوقی عرصه و حریم پایگاه و همچنین مدیریت این پایگاه به شیوه ی هیئت امنایی از مهمترین موضوعات این جلسه بود و فرماندار‌ هرسین بر رفع این مشکلات تاکید کرد.

کنجوریان گفت: رفع مشکلات و توسعه ی ملموس پایگاه جهانی بیستون بر اساس برنامه های کارشناسی شده و استفاده از توانایی اساتید و صاحب نظران زبده می تواند رونق و معرفی بیش از بیش پایگاه را در سطح جهانی به همراه داشته باشد.

در این‌ جلسه چشم انداز پایگاه جهانی بیستون در قالب برنامه های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت توسط صامت اجرایی مدیر این پایگاه تشریح شد.

از دیگر مواردی که توسط صامت اجرایی مورد تاکید قرار گرفت توانمند سازی پایگاه میراث جهانی بیستون و ایجاد اشتغال پایدارِ مبتنی بر توسعه گردشگری پایدار بود.

در این جلسه پس از تبادل نظر میان اعضاء مقرر گردید مدیریت پایگاه جهانی بیستون ضمن اولویت بندی، مشکلات و نیازهای پایگاه را به منظور پیگیری و تامین اعتبار طی برنامه ای مدون به فرماندار هرسین ارائه نماید.

از دیگر مصوبات این جلسه تعریف پروژه های گردشگری‌ جدا از محوطه ی میراث جهانی بیستون به منظور توسعه و توانمند سازی حوزه ی گردشگری شهرستان هرسین بود و مقرر گردید برنامه های لازم به منظور اجرای این موضوع توسط مدیریت پایگاه جهانی بیستون تدوین شود.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها