لطفاً کمی صبر کنید...

۳۵ تن فرآورده خام غیربهداشتی دامی در کرمانشاه کشف شد

شناسه خبر: 78942 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه  گفت: ۳۵ تن  فرآورده خام دامی غیر بهداشتی سال گذشته در استان کشف و ضبط شد. به گزارش ادوار خبر، مدیر کل  دامپزشکی  استان کرمانشاه  با اشاره به اینکه سال گذشته ۸ هزار و ۶۸۹ بازدید از مراکز تهیه ،توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی انجام شد گفت: هزار  و ۷۱ بازرسی […]

مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه  گفت: ۳۵ تن  فرآورده خام دامی غیر بهداشتی سال گذشته در استان کشف و ضبط شد.

به گزارش ادوار خبر، مدیر کل  دامپزشکی  استان کرمانشاه  با اشاره به اینکه سال گذشته ۸ هزار و ۶۸۹ بازدید از مراکز تهیه ،توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی انجام شد گفت: هزار  و ۷۱ بازرسی هم با مشارکت سایر سازمان‌های مرتبط صورت گرفت.

حیدری گفت: در این بازدیدها ۲۳۴ پرونده تشکیل، ۲۵ مورد حکم صادر و ۴۳۴ مرکز متخلف هم  پلمب شدند.

مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه افزود: از اول اسفند تا ۱۵ فروردین  ماه نیز  ۱۶ تن فرآورده دامی  غیر بهداشتی  و هزار و ۴۵۰ کیلوگرم گوشت کشتار غیر مجاز در  خیابان‌ها جمع آوری شد.

 وی به آغاز طرح تشدید نظارت‌ها  از اسفندماه سال گذشته اشاره کرد و  گفت:  با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان این طرح تا یک ماه آینده (پایان ماه مبارک رمضان) ادامه دارد.

حیدری با اشاره به اینکه از دهه ۸۰ کشتار غیر مجاز  عرضه  دام و طیور  در سطح شهر رواج یافته  افزود: این کشتار‌ها سلامتی مردم را تهدید می کنند و برای مقابله با آن  به حمایت امنیتی دستگاه‌های مرتبط نیاز هست.

وی تجهیز کشتارگاه‌ها به دوربین‌های مدار بسته، ارائه کارت سلامت به افراد مشغول در کشتارگاه‌ها و نظارت‌های مستمر را از اقدامات این سازمان برای حفظ سلامت مردم عنوان کرد.

حیدری  با اشاره به اینکه دو کشتارگاه صنعتی در کرمانشاه و  یک کشتارگاه هم در شهرستان کنگاور فعال اند گفت: هفت کشتارگاه طیور هم در استان فعالند.
 
وی افزود: تلاش می شود تا در سایر شهرستان‌ها کشتارگاه‌های سنتی را به سمت صنعتی شدن ببریم.

مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه ازمردم خواست تا درصورت مشاهده تخلف موارد را با شماره ۱۵۱۲ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ در میان بگذارند.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها