لطفاً کمی صبر کنید...

کشتی‌های حاوی روغن خوراکی وارد بندر شهید رجایی شد/ کم شدن مشکلات تامین روغن در کشور

شناسه خبر: 78930 سرویس: اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ، اﻗﺘﺼﺎﺩﯼ

امروز ۲ کشتی حاوی روغن خوراکی وارد بندر شهید رجایی بندرعباس شد. به گزارش ادوار خبر، مشکل تامین روغن در ماه‌های اخیر یکی از دغدغه‌های اصلی و مهم مردم کشور بود و مردم برای تامین این کالای مصرفی دچار مشکل شده بودند.  به گزارش ادوار خبر، مردم در چند ماه برای تامین روغن خوراکی مجبور […]

امروز ۲ کشتی حاوی روغن خوراکی وارد بندر شهید رجایی بندرعباس شد.

به گزارش ادوار خبر، مشکل تامین روغن در ماه‌های اخیر یکی از دغدغه‌های اصلی و مهم مردم کشور بود و مردم برای تامین این کالای مصرفی دچار مشکل شده بودند. 

به گزارش ادوار خبر، مردم در چند ماه برای تامین روغن خوراکی مجبور بودند در صفوف مختلف قرار بگیرند و با قیمت‌های بالا روغن مورد نیاز خود را تهیه کنند که در شان و شایسته مردم کشور نبود. 

با ورود جدی مقام معظم رهبری و دستور ایشان مبنی بر حرکت سریع دولت برای ترخیص کالاها و پس از آن ابلاغ رئیس جمهور، بخش قابل توجهی از کالاهای اساسی از جمله روغن خوراکی از بنادر هرمزگان ترخیص و در دسترس عمومی قرار گرفت تا گره مشکلات تامین اقلام خوراکی کمتر شود. 

در سال جدید نیز بحث تامین کالاهای اساسی یچی از مباحث مهم و مورد تاکید بوده که در همین راستا اقدامات خوبی صورت گرفته است. 

طی روز گذشته ۲ کشتی حاوی روغن خوراکی در بندر شهید رجایی بندرعباس پهلو دهی شدند تا در آستانه ماه رمضان مردم کمتر دغدغه تامین اقلام ضروری مورد خود را داشته باشند. 

در همین زمینه معاون امور بندر واقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای تامین کالاهای اساسی به ‌ویژه در ایام ماه مبارک رمضان، ۲ کشتی حامل روغن خوراکی برای تخلیه در اسکله‌های ۱۹ و ۲۱ بندر شهید رجایی بندرعباس پهلوگیری کردند.

وی افزود: با توجه به مصوبه ستاد اقتصادی دولت مبنی بر تخلیه به موقع کالاهای اساسی از بنادر کشور و در راستای سرعت بخشی به تخلیه این کالاهای اساسی، انبارهای مسقف بندر شهید رجایی برای ارایه خدمات در اختیار فعالان بندری و صاحبان کالاهای اساسی قرار گرفته است.

خرمشکوه همچنین از ورود پنج کشتی دیگر حامل کالاهای اساسی طی روز های آینده در بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: این کشتی‌ها حامل ۶۹هزار و ۳۰۰ تن گندم، ۳۱ هزار و ۵۰۰ تن برنج، ۲۵ هزار و ۶۰۰ تن روغن خوراکی،۶۷هزار و ۵۰۰ تن شکر و همچنین کشتی دیگری حامل ۴۴ هزارتن روغن خوراکی از جمله این شناورها هستند.

معاون امور بندر و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اضافه کرد: در حال حاضر چندین کشتی در اسکله‌های بندر شهید رجایی پهلوگیری کرده‌اند که در حال تخلیه کالاهای خود هستند همچنین یک کشتی حامل کود نیز با وزن ۴۲ هزارو ۲۰۰ تن هم اکنون در حال تخلیه می‌باشد.

خرمشکوه بیان اینکه در شرایط اقتصادی جاری یکی از اهداف مهم و اولویت‌های کاری دولت و به خصوص سازمان بنادر و دریانوردی، تامین به موقع و سریع کالاهای اساسی مورد نیاز کشور می‌باشد، به ماه مبارک رمضان و نیاز ضروری مردم به کالاهای اساسی به ویژه گندم، روغن و برنج اشاره و ابراز امیدواری کرد با ورود این کشتی‌ها و تخلیه به موقع کالاها بخش زیادی از مایحتاج ضروری مردم تخلیه و با ورود به بازارهای داخلی به دست مردم برسد.

منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در ۲۳ کیلومتری غرب بندرعباس در شمال جزیره قشم و تنگه هرمز واقع شده و با داشتن روابط دریایی و مبادله کالا با دیگر بنادر دنیا، سهم ۵۰ درصدی از تجارت دریابرد ایران را برعهده دارد.

موقعیت ممتاز جغرافیایی، دسترسی به آب‌های آزاد جهان از طریق خلیج فارس، اتصال به شبکه بین المللی راه آهن و جاده ابریشم، برخورداری از تجهیزات و امکانات مدرن، نزدیکی به مناطق آزاد کیش و قشم و بنادر حوزه خلیج فارس این مجتمع بندری را به پایگاه راهبردی و منحصر به فرد تبدیل کرده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها