لطفاً کمی صبر کنید...

۸ اردیبهشت نتیجه تایید صلاحیت داوطلبان انتخابات شورا‌های شهر اعلام می شود

شناسه خبر: 78857 سرویس: اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ، سیاست

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: زمان اعلام نتیجه تایید صلاحیت نهایی نامزد‌های انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر‌ها ۸ اردیبهشت اعلام می شود. به گزارش ادوار خبر، جلیل بالایی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: در مجموع یک هزار و ۱۱۰ نفر برای حضور در ششمین دوره شورا‌های شهر در استان کرمانشاه ثبت […]

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: زمان اعلام نتیجه تایید صلاحیت نهایی نامزد‌های انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر‌ها ۸ اردیبهشت اعلام می شود.

به گزارش ادوار خبر، جلیل بالایی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: در مجموع یک هزار و ۱۱۰ نفر برای حضور در ششمین دوره شورا‌های شهر در استان کرمانشاه ثبت نام کردند که از این تعداد ۳۶ نفر انصراف دادند.

وی افزود: در مرحله اول تایید صلاحیت‌ها که یک بازه زمانی ۱۴ روزه طول کشید، هیئت‌های اجرایی بر اساس قانون مسئول رسیدگی به تایید صلاحیت نامزد‌ها بودند که ۶۴ نفر در این مرحله رد صلاحت شدند و هزار و ده نفر نیز تایید صلاحیت شدند و در مجموع ۹۴ درصد نامزد‌ها از فیلتر هیئت‌های اجرایی گذشتند.

بالایی خاطرنشان کرد: در صورت تایید صلاحیت این تعداد داوطلب در هیئت‌های نظارت امکان برگزاری انتخابات برای کسب ۱۸۲ کرسی شورای اسلامی در ۳۴ شهر استان کرمانشاه فراهم می‌شود.

دبیر ستاد انتخابات استان همچنین به ثبت نام ۸ هزار و ۴۰۷ نفر در انتخابات شورا‌های اسلامی روستا در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: در استان کرمانشاه هزار و ۷۷۷ روستا واجد برگزاری انتخابات شورای اسلامی هستند که نسبت به دوره‌های قبل حضور نیرو‌های جوان با سطح تحصیلات بالا در انتخابات شورا‌های اسلامی روستا چشمگیر بوده است.

بالایی یادآور شد: برای انتخابات ریاست جمهوری در استان کرمانشاه در مجموع ۲ هزار و ۱۳۸ شعبه اخذ رای ثابت و سیار و برای انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا هم ۲ هزار و ۳۲۶ شعبه اخذ رای در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها